Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java 32bit & 64bit pohromadě?

Na Win7/64/Pro mám nainstalovanou 32-bitovou Javu, momentálně v poslední verzi 8 update 25.

U hry Minecraft se doporučuje (pokud je dostatek RAMky a 64-bitový systém), nainstalovat/používat 64-bitovou verzi Javy. 32-bitová v Minecraftu dovolí alokovat asi jen 1GB RAM (dál-li více, Minecraft se nespustí a hlásí chyby).

Link (offline instalace) je: manual.jsp

Podle java.com je možné požívat obě verze vedle sebe, používá-li člověk prohlížeče 32 i 64 bitové (používám jen 32-bitový FF, ale to je jedno).

Nebude s tím nějaký problém, nechat tam obě Javy? Nerad bych si nějak nabořil systém.
Javu potřebuji (ve FF) i bez Minecraftu.

Díky.

Na Win 64 bit netreba mit zadnou Javu stejne jako na zadne jine Windows.

Jinak viz. Odpoved od MaSo, pokud ma clovek program ktery potrebuje 64bit Javu, tak ji proste nainstaluje, nicemu to nevadi, je uplne jedno kolik jich mas vedle sebe nainstalovanych. Sam mam taky jak 32bit, tak 64bit na Windowsech.

To, co píše audax je totiž kec a nesmysl. Ona stačí 64bit Java, protože každý 32bit program pod ní pojede (výjimka je, pokud java program volá 32bit .dll přes JNI, pak by tam opravdu musela být 32bit java), naopak samozřejmě ne.

Navíc žádný Java program si nic nezjišťuje, beží v JRE, které je nastaveno v systému. Ať už je to na Windows v ovládacích panelech na kartě Java, nebo v systémové proměnné PATH, pokud se spouší java appka z comandlajny (příkaz java -jar applikace.jar)...