Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvence RAM

Zdravím,
mám kit 2x4GB ramek, který PODPORUJE frekvenci až 1866. Do nedávna také na této hodnotě běžela, ale potom jsem si všiml, že je frekvence najednou 1333 a když ju chci v biosu nastavit zpět na 1866, tak po restartu nefunguje a po druhém napíše něco ve smyslu taktování selhalo. Značka je to Crucial, což si myslím je celkem spolehlivá značka.
Díky za všechny přínosné odpovědi :)

Mas dve moznosti:
1. presmerovat dotaz na vestirnu, alebo
2. vratit sa na uvodnu stranku (pri zakladani dotazu) a precitat si:

"Nezabudnite špecifikovať konfiguráciu, ako napr. operačný systém alebo hardvérovú konfiguráciu..."

- mas CPU pretaktovany?
- pri pokuse o zmenu frekvencie RAM - menis len delicku pre RAM
- casovanie pamati mas nastavene ako? (auto, manual)
- ak mas casovanie nastavene na auto, tak sa pozri ake hodnoty (profil) doska cita z RAM-iek (SPD,XMP), pre dosiahnutie plnych rychlosti je potrebne prepnut pri automatike na XMP alebo nastavit casovanie manualne
- nepotrebuju tvoje RAM-ky pre beh na vyssej frekvencii aj vyssie napatie ako 1,5V?

No stroj je to relativně nový, tak jsem zatím nic taktovat nemusel, všechny hodnoty (napětí ram, cpu, virtualizace , atd) jsou nastaveny na výchozí a auto (vyjma těch ramek samozřejmě) a jak jsem psal tak to několik měsíců bez problému běželo..