Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD (přenosný)

Hoja, přemýšlím, že si koupím externí HDD. Nikdy jsem žádnej neměl, nevyužívám. Třeba budu, když jej budu mít.
Rád bych - kvalitní produkt, možnost nějakého pouzdra (kůže nejlépe), delší záruka potěší, nejlépe WD. Nepotřebuju světovýho rekordmana v rychlosti zápisu a čtení, samozřejmě potěší vyšší rychlost, ale určitě dám přednost např. kvalitnímu chassis.
Velikost moc nezáleží, minimálně 1TB, maximálně 2TB. Pokud se vyplatí 2TB více než 1TB (např 1TB 10 korun 2TB 13 korun) tak ano, jinak pro 2TB nemám logické využití. Cena nehraje roli, nějak normálně. Pomalu se učím, že čím vyšší cena, tím horší produkt.
Rád bych kladné zkušenosti s určitými typy, nechci jen poslat nějaký nález na CZC. Díky moc.

Souhlas s touchwood. Taky jsem přemýšlel, jestli ho využiji, ale od doby co ho mám, tak absolutní spokojenost. Jeho schopnost emulovat jakoukoli optickou jednotku je k nezaplacení. Existují i jiné "boxíky", sám jich mám několik, ale špičkou je ZALMAN VE 300. Za příplatek existuje i VE 400, která má navíc hardwarové real-time 256bitové AES šifrování, což ale každý nevyužije (nepotřebuje).

Dneska najit solidni hlinikovej box je docela potiz, ve firme jsme pouzivali externi disky od Seagate a WD a vcelku spokojenost. Pokud az tak neresis cenu a 1TB staci, tak mozna nejakej 2,5", je to o neco odolnejsi, zalezi taky jestli se to bude prenaset, asi jo vzhledem k pozadavku na pouzdro. Jinak znama potiz s externimi disky od WD je, ze to nejde vybrakovat v pripade poruchy prevodniku a normalne zapojit do PC.