Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba operačního systému pro notebook dodaný bez OS

Zdravím, zakoupil jsem níže uvedený notebook bez OS. Mimo běžné práce bych na něm chtěl provozovat vzdálenou plochu (jen připojit ke stolnímu PC s Win7 x64 Ultimate) a hrát hry a zajímá mě, jaký operační systém zvolit pro co nejlepší výkon? Uvažuji o Windows 7 Home edici ve 32bitovém provedení. Domnívám se že vyšší verze Win7 nabízejí spíše věci, které bych nevyužil, jako pokročilé šifrování a tak a žrali by o trochu více výkonu, a 64bitová verze nemá jiné výhody (pro mě), než podpora více než 3,2GB RAM. Nevím, jak by pochodili XP, ale vím, že nechci Vistu, měl jsem jí na stolním PC a nikdy více :-D Dále by přišli v úvahu Windows 8 ale o těch nic nevím, nemám ani trochu vyzkoušené, prý je to jen Windows 7 bez startu. Tak prosím zkušenější o názor, jestli je to a to jedno, nebo naopak to má tu a tu výhodu.

Tohle je on - MicroStar GX700PX-097CZ a byl koupen zde - www.czc.cz

???? to jako tvrdíš že jsi teď na czc zakoupil notebook s procesorem Core™2 Duo T7250 ??? to nekde tu škatuli s notebookem založili ve skladu a zapomeli na ní po dobu 5 let, nebo jak tomu rozumet ???

A ty teď rešíš co jako z ulož.to stáhnout ? 2 GB RAM bych tam osamote nenechával, je to takovej smutnej pohled, 2 GB RAM a ten dnešní nofouklej, nenažranej software

.... :puff:

Kašli na přežitou 32b verzi, dej tam 64b, i když ti zdánlivě nic nepřinese. 32b je pomalinku na odchodu (veškeré nové cpu pouze 64b, včetně toho v tom notebooku) a 64b verze mají optimalizované instrukce pro tuto architekturu (ačkoli je zpětně kompatibilní s 32b verzí). Dřív nebo později narazíš na software, u kterého se autor vykašle na 32b verzi úplně. Cenově to není žádný rozdíl, výkonově jednotky procent, což nepoznáš.

Tak x64, je to jistý, díky :-) Teď ještě jestli XP, které ale nemají podporu DirectX 10, což grafika v notebooku má, asi by to byla škoda. Hlavně tedy, jestli je nějaký fatální rozdíl mezi Windows 7 a Windows 8, na netu píší, že je to hlavně to "nádherné" metro, jinak nic moc rozdíl

Měl bych na tebe ještě poslední otázečku a to, jestli se nějak operační systém podepisuje na výkonu, jestli by mi hra se stejným HW běžela pomaleji na 7mičkách než na XPčkách, bylo by to, vzhledem k vyšším nárokům sedmiček logické, ale děli se už divnější věci, než tohle.

Web výrobce? Jako notebooku? Tam bych ovladače nestahoval, najdu si jaká je tam deska, chipset, grafika a postahuju si je separátně, dělal jsem to tak i se starým noťasem, web výrobce sice na Win7 ovladače neměl, ale na netu jsem našel a plně rozchodil, určitě to půjde i s tímhle

s gererickými ovladečmi výrobce, u notebookú se pak dejí divné veci, obraz webkamerky je otočen vzhúru nohama, zvukovka ignoruje rúzna nastavení, WiFi nejde zapnout a tak podobne ...

ovladače od výrobce jsou u notebooku nutné vzhledem k jedné zvláštnosti notebooku všeobecne, provázanosti veškerého hardware notebooku s ACPI funkcema, ACPI je vždy individuálni rešení daného výrobce, bez driverú ACPI mnoho funkcí notebooku nefunguje nebo funguje špatne

no ale jak myslíš, když Ty to deláš po svém delej tak klidne dál

... :puff: