Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroje

Chci se zeptat zda v PC který max. vezme se zdroje např. 500W a budu tam mít 1000W (místo nějakého 600W zdroje třeba) zda to bude nějak vadit na životnosti součástek,přehřívání atd ... ?

díky

Těch 750W je maximální výkon co ten zdroj je schopen dát, teda pokud se nejedná o sračkový zdroj, tak je to s tímto výkonem někde jinde - daleko méně, klidně i polovina. Zdroje se dělají s účinností cca 80-90%, tj. pokud budeš mít zdroj 750W a bude plně vytížen tak ze sítě bude brát 750 * 1,2 = 900W - 1,2 neboli 20% /podle té účinnosti/ nad celek jsou právě ty ztráty co v tom zdroji vznikají a většina se mění v teplo.