Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objasnění přihlášení

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Dostala jsem firemní notebook s Windows 7 a po zapnutí kdž se chci přihlásit, tak musím nejprve stisknout ctrl,alt,delete a pak se můžu přihlásit. Navíc uživatelské jméno je ve taru "NECO/mojejmeno". Co to prosím znamená? Doma mám starý notebook s Windows 7 a ctrl,alt,delete mačkat nemusím a uživatelské jméno mám jen ve tvaru "mojejmeno". Děkuji

Doména se používá k řízení firemní sítě. Tam si nemůže každý dělat, co se mu líbí, ale musí se řídit pravidly.
Správce pak nastavuje přístupy centrálně na jednom místě, může pomocí politik nastavovat chování systému apod. místo, aby obcházel jako blbec stále dokola jednotlivé počítače.

smiř se s tím, že admin je ve své síti pán a zodpovídá se vedení, ne tobě, protože za tu síť zodpovídá.

V běžně fungujících firmách bys měla dostat vstupní školení, jak se s PC pracuje v daném podniku, jak se zálohuje apod. Samozřejmě admini (většinou) nemají čas špehovat lidi (mj. je to nelegální), pokud se nejedná o zneužívání firemních prostředků pro soukromé užití.