Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interní úložiště

Dobrý den. Vlastním Samsung Nexus S - I9023, problémem je, že 1GB interního úložiště není jaksi dostačující. Externí je okolo 13. Samozřejmě, že bych ho chtěl navýšit, ale jaký zvolit postup a zda-li se to vůbec vyplatí. Je dobré vytvořit si EXT oddíl a na něj přesouvat ? A teď, je potřeba SD karta ? Jako microSD a podobně ? Nebo lze i bez ní, protože do nexus s stejně nejde dát. A přes program MiniToolPartition nebo jak ? Děkuji za jakékoliv poznámky, připomínky a rady. ROOT mám :).

A teď, je potřeba SD karta?

protože do nexus s stejně nejde dát

Promin, ale mozek uz jsi nekdy zkusil pouzit?

Hledal bych na specializovanych webech: androidforum.cz, xdadevelopers.com, nekden urcite bude presnej navod, jak prerozdelit v telefonu interni a externi uloziste. Oddily nechas takove jako jsou, akorat zmenis velikost.
Rozhodne se nejprve podivej na presny navod, ale tohle by mohlo jit v ramci recovery, mozna budes potrebovat nahrat jine nez originalni.

Ano zkusil, děkuji za optání.

2- Install the application on your PC and connect your SD card to your PC with Card Reader.

3- Open Mini Tool Partition in your PC and when the wizards open click on your SD Card and select Delete option. !!!(Note: This will format your SD Card completely mean that it will erase your data permanently, so before doing this backup your data at any place in PC or other Storage device.) When the Formatting of your SD Card is completed then, you have whole of space of your SD Card as unallocated

4- then Right click SD Card and select create option. A popup box will open giving you options for making partition; select the partition as primary and file system as FAT if SD Card is less than 4GB or FAT32 if your SD Card is more than 4GB. Leave about 512 MB or more space (your choice) for creating the next partition.

5- Then select done and do right click on unallocated space of your SD Card and again click create option. Select Primary partition but change the file system to Ext2, Ext3 or Ext4. Note: (Ext2 is recommended as most ROMs work fine with it). Click Apply Changes and then process goes on for the few minutes and then partition is completed.

6- Install Link2sd from Google Play
On the first launch of the app, it will ask for root permissions and then, it will ask you the file system of the .ext partition that you had earlier made, choose the option as you had choose in the partitioning steps.

Co je to Card Reader ? A můžu nechat více místa volného než 512MB ? Omlouvám se, ale já myslel, že toto funguje jen na tu externí kartu. Takže to bude fungovat i když to tam prdnu přes USB jo ?

Najprv čítať

Root mám, psal jsem to. Já myslel, že tu aplikaci znáš. Ono jde o to, že ta aplikace poté detekuje ten EXT2 a umožní ti na něj něco přesunouvat. Protože normální správce aplikací to nerozpozná, tak jsem to aspoň pochopil. A ještě jsem nic nepřesunul. Nebo jak to mám teda udělat ? Bez nutnosti něco mazat ? Zvětšit interní úložiště a aplikace poté přesouvat na tu část, kterou oddělím od "USB úložiště?" ne ?

v neplatenej verzii presunie iba 3

3 co ?

If you're root, you can repartition the internal storage any way you like, and mount the /data/app/ directory anywhere. And since the internal storage is fast on the Nexus S, you'll see no performance decrease.

Jak toto bylo přesně myšleno ?

Bavíme se hlavně o tom jak mít větší internal storage. Já mám 4.1.2. A ta aplikace je k ničemu, je to stejné jako LINK2SD. Slouží prakticky jen k hromadnému přesunu, to nepotřebuji. Stejně přesouvá jen přesunutelné aplikace, ale já potřebuju víc místa pro ty nepřesunutelné :).

dotyčná aplikácia vyžaduje SD kartu,kam bude presúvať aplikácie,pokial SD kartu nemáš a ani telefon neumožňuje vloženie SD karty,aplikácie nič nepresunie z internej pamäti na neexistujúcu SD kartu,takže aplikácia nebude fungovať,niečo presunúť na neexistujúce miesto jednoducho v reálnom živote nejde