Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server pre mensiu firmu (stavat ci nie?)

Mam za ulohu postavit pre jednu mensiu firmu server, ktory bude sluzit pravdepodobne len ako ulozisko dat. Na server dam linux to je jasne len som trosku na pochybach si siahnut na znackove riesenia alebo server postavim svojpomocne (ako vzdy;o)).
Na servri pobezi raid 1 (asi 200+200GB, 1GB RAM), zo sietovych sluzieb asi len samba, ftp, pripadne mysql. Raid by som chcel v kazdom pripade hw nie sw.
Neviem ci sa "pridana" hodnota znackovych rieseni oplati tomto lowend segmetne lebo s nimi nemam moc skusenosti.
Cena do 30-35k.
Pripadne odporucte model. Momentalne mam vo vyhlade FS Primergy RX220/ 1x AMD Opteron O265 1.8GHz dual-core/1GB RAM

značkové řešení má IMHO opodstatnění pouze v případech použití PCI-X, SCSI RAID řešení a HLAVNĚ v případech, kdy chceš redundantní zdroje, provedení do rozvaděče a servis HW do 24hodin.

edit: k důvodům si přidej ještě hotswap disků (ale tam se už činí i neznačkové velkoobchody, není problém koupit case od Intelu s hotswap koši)

Firma chce "profi" rieseniem, pretoze ma certifikat kvality. To, ze sa zo zaciatku planuje len ako ulozisko dat nech vas nematie...ako ich poznam neskor tam navalaju co sa bude dat preto tam dam radsej nieco s rezervou. Okrem toho tam odmietam pouzit sw raid pretoze je to zakaznik odo mna dost daleko vzdialeny a je problem s pripadnym servisom. Navyse silne premyslam nad hotswapom (preto som sa pytal na tie znackove riesnenia), ktory by umoznil riesit kopec pripadnych problemov.

kubiik robil si nieco niekedy pre mensiu firmu;o)? myslim ze nie inak by di vedel ze 90% podnikatelov chcu profesionalne riesenia za par korun.
pisal som ze firma chce "profesionalne" riesenie nie profesionalne. to je take co sa tvari coolovo na papiery, je obalene kopcom marketingovych zvastov ale nestoji to viac ako dokaze pochopit majitel spolocnosti. navyse riesenie musi byt be akychkolvek zavad ked dali za to "taky kopec penazi".
keby bolo po mojom naozaj by som im tam dal pIII (aj to len kvoli velkosti diskov) a rozbehal na linuxe soft raid.
moj najvacsi problem momentalne bude ich presvedcit o potrebe nejake smart zalozenho zdroja. to bude este ina sranda;o)

no bude to asi hocico len nie aplikacny server. skor si myslim ze tam budu chciet presunut kamerove systemy a raid budu chciet zmenit z 1 n 1+0 alebo 5. potom ocakavam ze budem musiet pre nich spravit shaper, mozno nejaky intranetovy server a asi to bude sluzit aj ako hlavny fw. bojim sa toho dna ked tam niekoho nieco napadne a zacne poradu zo slovami....nemohli byt sme...?
robim pre nich uz 4 roky takze viem co ma asi caka;o). ked vsetko funguje brble sa na drahe sluzby ked nieco nejde tak som najhorsi lebo to "neviem spravit poriadne".