Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem komponenty

Dobry den chtel bych poradit s výběrem komponentů do herniho pc grafarna +zakladovka+procesor a ramky sestavil bych ho sam.Cena:5000-6000Kc.Za odpoved predem děkuji.A mel by byt schopen utáhnout farcry 4 a battlefield 4
Změna kategorie, původně: Periferie (karel)

ak hry tak 8GB (poprípade 12GB) RAM je asi takovej základ.
CPU 4 jadráč 2.5/3.5 GHz
Grafická 2GB (napríklad NVIDIA)
HDD 500GB 5400rpm/7200rpm(viac nečekejte ak sa chcete vophať do ceny)
toto sú asi základné komponenty.

ak máš slabé pevné disky z ktorých sa načitávajú dáta pomali tak to určite spôsoby zníženie výkonu.
Zdroj je zdroj, teda neurčuje výkon (aspoň nie priamo) samozrejme ak cpu nebude mať dostatočné napätie tak nebude vedieť pracovať tak výkonne, ale určite priamo neurčuje výkon. keď máš v PC CPU 1 GHz 1 jadráč, tak môžeš mať zdroj akýkolvek a nikdy ti to nepojde výkonne.

Počítačová sestava platformy IBM PC je stále elektrický spotřebič. Elektrický spotřebič je bez elektrické energie nefunkční, možná vám to v dalším ročníku ZDŠ snad i prozradí. Teoretický "výkon" počítačové sestavy může být bez zdroje zcela nulový, případně až záporný, když vlivem použití pofidérního nezdroje sestava vyhoří. Takže základní deska i zdroj určují ten váš "výkon". A teď, aby byla nějaká sranda, radílku, vliv může mít i skříň.

nechcem nič hovoriť ale ešte teraz rozoberáš radu ohľadom notebooku a už tu radíš ako vzdelaný človek, ktorý to vyštudal a všetko vie (ja sem tam niečo poradím ale nebudem rozprávať o veciach o ktorých neviem nič a nevyštudoval som to to je tiež pravda ) :) #peace

EDIT: je to pre používateľa zebyja23