Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dokoupit do PC

Dobry den, mám peníze a rozhodl jsem se je investovat do boostu PC.
Můj PC : FX - 6300
MSI R9 270
Zdroj - CoolerMsster 600W
HDD 1 TB
MB - Gigabyte 970a-d3sp
RAM - Kingston HyperX Fury 8GB
Oplatí si koupit další 8 GB ram?

Převzato a obecně -

Vysoká teplota je jednou z nejčastějších příčin selhávání pevných disků.

pod 40 stupňů - vhodná teplota, ale málokdy dosažitelná bez aktivního chlazení
nad 40 stupňů - snesitelné, pokud disk není používán nepřetržitě nebo na ukládání cenných dat
nad 45 stupňů - již znatelné riziko
nad 50 stupňů - velké riziko poškození disku
nad 60 stupňů - často nastává chyba čtení / zápisu, selhává elektronika, neodpovídá provozním specifikacím drtivé většiny disků

Typický důsledek: zmizení disku ze systému, problémy s detekcí disku, poruchy čtení a zápisu
Projev selhání: od určité teploty okamžité následky, jinak urychlený proces stárnutí.