Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router Mikrotik RB951G-2HnD nepřidělí IP adresu

Konečně sem se dostal k instalaci routeru Mikrotik RB951G-2HnD. Po zapojení bylo vše OK, tak jsem si nastavoval, co jsem potřeboval, ale stále mi DHCP server přiděloval špatný DNS server. Tak jsem se v tom vrtal, ale myslím si, že jsem nic nezměnil, krom toho DNS serveru. Jenže po jeho změně se nešlo připojit na router přes kabel, šlo to pouze přes wifi. Tak jsem dal reset do defaultu z webového rozhraní, s tím, že si to nastavim znova a dám si pozor, kam klepu. No a teď se do něj nedostanu vůbec, DHCP mi přidělí (nebo spíš nepřidělí) IP adresu 169.254.57.129 a masku 255.255.0.0.

Jsem total ztracenej :( Co s tím?

Na Mikrotik sa dostanes cez winbox aj cez mac adresu, cize layer2. V pripade si nastav pevnu IP, pretoze Mikrotik ma v defaulte 192.168.88.1.
Inak si myslim, ze ak je 951 nastavena v defaulte v route mode, zvykne mavat na wan rozhrani pravidlo na fw INPUT drop, takze ti staci sa prepojit do ineho portu a pojde ti to.

Aha, to sem netušil, takže sem to ani nezkoušel.

Každopádně, teď jsem ho připojil k booku, pustil winbox, do Connect To sem dal mac adresu, zkusil jsem jak s dvojtečkama tak bez >> Error: Could not connect to..... V záložce Neighbors se taky neobjeví. Má to takhle fungovat, nebo na to musim jinak?