Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový notebook nejaké skrýte nedostatky ?

Dobrý den, už tento týzden idem kupovať notebook, dosť dlho mi trvalo kým som vybral, vyberal som z heureky,z alzy a dospel som k asus-x555ln-xo162d, nenašiel som žiadne negativne recenzie, a je to na slovensku dosť predávaný notebook aspon veľa obchodov ho má v ponuke :)

www.alza.sk

Mám tri otázky:

- Potrebuje tento notebook aj chladiacu podložku? www.alza.sk

- Nikdy som windows 8 nepoužíval, no páčí sa mi windows7 takže mi odporučate dať win7 alebo novší 8?

- Nejaké nedostatky ktoré tento notebook má ? žiadne som nenašiel, som stredne pokročilý čo sa tyka PC čiže potrebujem poradiť ak je nanom niečo sčím budu problémy. rozlišenie my vyhovuje, ako aj veľkosť 15,6", výkon to má tuším dostatočný na stredne náročné hry.

To je všetko, je to moj prvý notebook a moj starý PC je dosť zastaralý(výkon ako moj mobil za 100€) čiže tieto moderné mašinky moc nepoznám :-)

Vopred dakujem za pomoc, snád budem mať veselé vianoce bez nečakaných nežiaducich probémov :-)

Jako středně pokročilý by jsi měl vědět, že chladící podložku nepotřebuješ, teda pokud nepotřebuješ z nějakého důvodu ochlazovat plasty notebooku. Pokud se ti líbí Windows 7, tak v tom případě ti Windows 8 nedoporučuji. Jaký OS si máš vybrat záleží na tobě a na tom jestli jsou k uvedenému notebooku a tebou vybranému OS ovladače.Jak si grafika v notebooku poradí s hrama najdeš třeba tady: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.1 05681.0.html

myslel som že NVIDIA GeForce GT 840mm 2GB je jedna z tých lepších čo sa týka cenovky okolo 500eur tak som vyberal prave taký.

tu chladiacu podpožku my odporučaju kamarati ktorí NB majú a hovoria že ak si budem chcieť zahrať nejakú hru hlavne nejakú naročnejšiu na výkon NB tak je taká chladiaca podložka nutná inak sa mi NB upečie :-)

tá podložka víjde na cca 15-20eur

Logicky, potřebuješ ochlazovat komponenty (CPU, GPU, HDD), jak myslíš, že je tou podložkou ochladíš ? Ano, upeče se ti, časem při hraní her se upečou všechny notebooky, proto taky nejsou stavěné na hry. Ono se stačí podívat na chlazení nějaké dedikované grafické karty a notebookové grafické karty a musí být hned jasno.

Jestli je GT 840M to nejlepší v ceně okolo 500 eur nevím, to jsem nezjišťoval. V tom odkazu co jsem ti postnul jak si ta notebooková grafika vede ve hrách. Co na tom budeš hrát, víš jen ty.

tak dakujem za info, trocha som sa bál že zistím o tom notebooku niečo zlé no nič extra ma neprekvapilo a snád mi bude služiť 3-4roky aspon na tie menej náročné hry(hry 2012 a staršie)

tú podložku kupim zrejme maximalne nejakú lacnejšiu za tých 10-20eur