Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou g. kartu vybrat ?

Dobrý den, mám navrhnuté 2 sestavy AMD : http://www.czc.cz/726d9f3ev2gic9mj6m02ka8c7f/sezna m
Intel : http://www.czc.cz/b9nr2513o0jsr93h79ooelab4e/sezna m

a ted tu je ten problém , AMD sestava má lepší grafiku a horší procesor, docela na *** zdroj, ale intel má horší grafiku a lepší procesor , ale zato mnohem kvalitnější zdroj, horší deska ale zcela stačí a ještě je levnější. a já nevím kterou vybrat... osobně bych šel do Intelu - jednak teploty a docela ve hrách drtí AMD (to je mi vzhledem k ceně jasný a nějak mi to nevadí , nejsem žádnej ten zastánce intelu co nadává na AMD, ve svém nynějším PC mám AMD...) a vyjde mě o pár stovek levněji ... ale myslím že je hrozná blbost dát lepší procák a horší grafiku.
ale když se tak kouknu znova na ten intel 1) je levnější , kvalitnější zdroj - což myslím že je důležité , lepší procesor,ale ta grafika je horší a tak mě napadlo zda by nebyla blbost objednat grafiku z Ebaye ... protože jsem tam našel od několika těch ,,lepších či ověřenějších´´ prodejců třeba r9 280x za stejnou cenu jako mám v tom intelu tu r9 270 ... a to myslím že není špatný nápad, chápu že nebudu moct reklamovat ale za tu cenu takový výkon ...

proto se ptám zde, je to dobrý nápad ? snad mi někdo pomůže , Díky :-)

ne všechny, neznamena zadné, oba dva CPUs jsem mel prilezitost otestovat, jak vykon, tak potencional OC, pomer cena/vykon FX proste prebit nejde, vykon, s 10% OC u FX83xx je mozné, se dostat jiz k pozici i7 4770. (WinRAR, RENDOVANI, hry jako Crysis 3 a podobne), u potencionalu vykonu na jeden modul, vykonem pada k prumeru i3, coz z neho nedela nepuzitelné CPU.

Ba i naopak, diky optimizovani her na Multy-Core, tento procesor, muze a zcela urcite bude dlouho na trhu.

Tak keď si chce každý presadiť to svoje tak nikdy ku kompromisu nedôjde :) ale aby som nezaostával :D tak sa pridám aj ja podľa mňa je FX z hľadiska výkonu niekedy lepší ako napr i5 4460 ale keď pozriete na to z iného hľadiska a to je, že hry v tejto dobe vám utiahne aj i5 4460 úplne na pohodu a to má nižšiu spotrebu tak j pre mňa výhodnejšia i5ťka. PEACE

"rádcovia" sa začnú hádať

Mozna, ale "rádcovia" vidim jen jednoho, k tomu tato otazka nejde zodpovedet bez urcitého prikladu na urcity SW nebo vyuziti.
- Kuprikladu, "Wikan", urcite v hlouby dusi vi, protoze dle me (nevim, jen si myslim) o programovacich jazyku vi hodne, ze uz je a bude hodne "Update" techto jazyku ktere lépe vyuzivaji tyto "multy-core/theard/modul" procesory (vyuzit jejich potencional) tak jako (charp, .net framework) a co ja vim co jeste.

To ale není o nových programovacích jazycích či jejich možnostech. Vícevláknově se dá programovat už desítky let. Jenže ne pro všechny typy úloh je to vhodné či dokonce možné.
Např. výpočet 3D scény jako ve hrách se dá skvěle paralelizovat - proto mají grafické karty třeba i tisíce výpočetních jednotek (nejsou to plnohodnotná jádra, ale blíží se tomu).
Velmi dobře se dá paralelizovat i komprese videa - proto si v tom slušně vedou FX procesory s více jádry.
A něco se naopak dá paralelizovat dost špatně, třeba kompilace kódu, kde je nutné dodržet pořadí kompilace jednotlivých modulů. Proto na pracovních stanicích programátorů najdete většinou i5/i7.
V programovacích jazycích se sice objevují techniky, jak vývoj vícevláknových aplikací zpříjemnit a zjednodušit, ale to je jenom takový hezčí obal na to, co už tu bylo dřív.

takový hezčí obal na to, co už tu bylo dřív

- Asi jo, nuz uvudime ASP.NET 5 (NET Framework 2015 ), <cloud computing modernes.> kde nejvic jader efektivne snad vyuziva jen SERVERové platformy.
- Co se kompilace tyce, 64 bits JIT by nemel byt bez povsimnuti, lec VS 2015 jsem ale jeste nezkoumal.

Aby to nebyl jen jeden rádce.
Je skutečně důležité pro jaké aplikace se ten nebo onen procesor bude převážně používat, ale pokud jen hry tak žádám od procesoru všestrannost = jak výkon ve starých, tak i v nových a to prostě Intel vychází lépe i když je dražší.
Takže, pokud to daný limit umožní navrhnu raději Intel.

(pokud se testují g.karty tak jsem ještě vlastně nikde neviděl testovací sestavu s "traktorem")