Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LG G2 mini vs Samsung Galaxy S III neo

Zdravim,

chtěl bych se s Vámi poradit, protože jsem už opravdu bezradný. Vybírám si nový telefon a v cenové relaci do 6 tisic korun a české distribuce k tomu. Vybral jsem si mezi těmito 2 modely, protože mně připadají podle recenzí opravdu nejlepší.

LG G2 mini
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-d620-g2-mini /#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dy namicke-reklamy&utm_term=_inurl%3Amobilni-telefony .heureka.cz&gclid=CjwKEAiAqrqkBRCep-rKnt_r_lkSJAAr VUBcTUUdfe4H0bSc_ET5aUiOeHL03QAdQw6E4WOlG88yQRoCE8 Lw_wcB
Samsung Galaxy S 3 Neo
http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i9301-g alaxy-s-iii-neo/#utm_medium=cpc&utm_source=google& utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3Am obilni-telefony.heureka.cz&gclid=CjwKEAiAqrqkBRCep -rKnt_r_lkSJAArVUBciZYx3x4wqe4HcVzJUKbOx7RDirrCoq0 4cXEFpuAzWRoCmTnw_wcB

Potřeboval bych od Vás užitečnou radu, který telefon je ve skutečnosti lepší. Pořád to okecávám, ale nejužitečnější by pro mě byly rady z osobních zkušeností Vás uživatelů, protože to co je psáno na papíře je někdy méně než skutečnost. Vím že S3 Neo má větší paměť RAM, větší display a ostatní srovnání parametrů, ale hodily by se mi rady jako plynulost obou telefonů, protože podle toho, co jsem četl, jsou oba telefony perfektně odladěné, jsou svižné a mají slušnou podporu od výrobce, dále třeba výdrž, osobní zkušenosti atd. Budu moc rád za jakoukoliv radu, popřípadě jiný telefon, ale o tom vážně nevím s českou distribucí. Jedině něco s Mediatekem, ale toho se bojím, podle toho, co čtu na netu..

Prozatím je větším favoritem S3 Neo, ale vůbec si nejsem jistý..

Ano, SGS3 Neo je opravdu skvely telefon, ale vse je o preferencich, mamka na netu moc neni, email, sem tam web, jizdni rady. Hry taky moc nehraje, karty, Angry Birds, ..., pro nekoho muze byt chybejici LTE nebo nizsi vykon ve 3D hrach zcela zasadni. Taky nema infraport, v zivote jsem nevyuzil, ale znam lidi co si tim pousti TV.

Já ti to neberu :-)
Asi by to ale nebylo pro mě; chybějící LTE, web docela často, maily furt. Hry jo, třeba Asphalt 5 nebo Traffic racer. A to obojí na mé Lumii letí jak z praku :-)
Infraport jsem naposledy využíval na Nokii 9210i :-) Ještě bych možná našel takový ten infraport do USB, ale to bylo spíš pro vztek. No a můj starý notes s Win ME (a Pentiem MMX 300 MHz) infraport má :-)

Nokia 9210i

Člověče, jak jsem si na ní vzpomněl, tak jsem ji vyštrachal z hloubi šuplíku. Kdysi totálně exla, měl jsem jí jako těžítko. Dal jsem do ní SIM ze služebního telefénu, připojil nabíječku a voilá, ono to funguje :-) Na veřejnosti bych se s tím ale raději moc neukazoval, když se s tím telefonuje, tak se to drží obráceně, displejem od tváře.
No a pro ty dříve narozené, tohle byl vážení ve své době top smartphone, který stával asi 25.000,- Kč, ne-li více.
A ovládání televize? To má samo dost práce se sebou -> rychlost CPU závratných 52 MHz :-)
[http://pc.poradna.net/file/view/20791-wp-20141216-  21-37-09-pro-jpg][http://pc.poradna.net/file/view/20792-9210-jpg]

Počkej, já se nevytahuju, jak jsem měl drahý mobil. Kupoval jsem to použité (cca pět let zpátky), když to bylo cenově na dně; dával jsem za to asi pětikilo, čistě pro zajímavost a pro studijní účely. Vydrželo to asi tři měsíce, pak to bez varování zdechlo; nyní se to zase jeví životaschopně. Používat to nebudu, jednak ta baterka asi vydrží pendrek a druhak to váží snad půl kila :-)

to ve svy dobe byl levnej low-end za 5.000

Tak to tehdy bylo. Pamatuju si, když jsem kupoval bazarovou (někdy v roce 2003, asi) 6310i za 4500,- Kč a měl jsem dojem, kdovíco nemám :-) A pošilhával jsem po 7650, která stála přes deset, bazarová. Tu jsem taky kdysi míval, ale kupoval jsem ji později asi za litr...
Hrozně to spadlo dolů. Ceny a bohužel i kvalita.
Taky jsem míval Nokii 8910i a tím se dal podkládat stůl a nic se tomu nestalo :-)

Ohledne tve bezradnosti, bych ti doporucil si nejprve sepsat, co na tom telefonu chces delat, k cemu ma slouzit a potom az vybirat jednotlive modely.

SGS3 Neo ma vic RAM, je to opravdu povedeny telefon, muzu doporucit, ale zase na druhou stranu to nema LTE a pokud si hodne na netu, tak je to behem roku dvou pomalu nutnost.

LG G2 mini ma sice mene RAM, mensi rozliseni displeje, ale chybi informacni LED dioda, naopak ma infraport (SGS3 ne) a hlavne ma LTE.

Takze je to na zvazeni, mimochodem graficke jadro je na obou v odlehcene verzi, na narocne 3D hry moc neni ani jeden.

Je to pravda, že většinou lidi radí podle toho, co sami potřebují. Já třeba ten výkon na hry až tak nepotřebuji, na zahnání občasné nudy stačí Angry Birds nebo podobné nenáročné hry. Zase se bojím 1GB RAM, protože se bojím, aby se telefon po půl roce nezačal sekat, co znám lidi kolem mě, tak s 1GB RAM vůbec problém nemají a telefon jim jede plynule, takže možná se bojím zbytečně, fakt nevím, ale momentálně mám 512MB RAM na mé Xperii a je to opravdu málo, záseky fakt strašný a o plynulosti radši nemluvím.

Faktem ale je, že na informační LED diodu jsem zvyklej a těžko by se to odnaučovalo, když pořád koukám na telefon a neblikal by, ale zase na netu jsem četl, že existují aplikace, co LED diodu nahradí. Sice netuším jak, ale asi to tak bude.

LTE je další otázka, myslím si, že 3G je poměrně rychlý net, ale zas nevím do budoucna, jestli se fakt nebude LTE hodit. Každopádně teď nemám ani 3G a na tom internetu taky něco načtu, i když samozřejmě pomalu. Zase nemám omezený tarif, tak škoda toho LTE nevyužít.

Fakt bude potřeba to promyslet, zajít do elektra podržet si telefony a uvidím, každopádně děkuju moc za rady :)