Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte harddisk 250GB IDE

Skôr by som položil otázku, že ktorému disku sa radšej momentálne vyhnúť? Nejde mi o hluk ani vibrácie. Momentálne mi dosluhuje Maxtor 80GB 7200 ot.-idú z neho cvakajúce zvuky a asi odchádza. Tak potrebujem nejakú náhradu. Díky.

Připojuju se k NE pro MAXTOR. Kromě toho, že hřejí, tak jsem se setkal s tím, že se nekamarádí s některými motherboardy.
Konkrétně třeba naposled s ASUS P4S800-MX SiS661. Pokud je použit disk MAXTOR, tak není stabilní komunikace přes USB a integrovanou síťovou kartu. S jinými disky není problém.

S. H jako záložní varianta.
Zítra či pozítří budu testovat HD501LJ. V německém Chipu se nad ním rozplývají, tak doufám, že Samsung opět nezklame.

Performance: Der Porsche unter den S-ATA-Platten
Als zweitschnellste S-ATA-Platte in unserer Bestenliste knackt die HD501LJ beim Datentransfertest locker die 60-MByte-Marke. Rasante 63,9 MByte/s zeigte unser Mess-Tacho beim Lesen und Schreiben an. Lediglich die Western Digital Raptor WD1500ADFD schafft mehr, speichert aber dafür nur 139,7 GByte.

Lautheit: Schön leise
Samsung hat bei der SpinPoint HD501LJ das Kunststück geschafft, das Laufgeräusch der sehr performanten Festplatte extrem niedrig zu halten. Dank der verbesserten Lärmdämpfungsmechanismen NoiseGuard und SilentSeek gibt sie nur noch 2,1 Sone im Betrieb und 1,4 Sone im Ruhezustand von sich. Eine leisere Festplatte haben wir in dieser Klasse noch nicht getestet.

Fazit
Nicht umsonst setzt sich die SpinPoint HD501LJ mit großem Abstand an die Spitze der S-ATA-Bestenliste. So viel Speicherplatz und Datendurchsatz bei gleichzeitig extrem niedrigem Laufgeräusch und günstigem Preis bietet aktuell keine andere S-ATA-Festplatte.

WD2500KS nejsou spatny. Provozuju sest kousku dlouhodobe nonstop 24/7 a nemuzu proti nim rict nic spatnyho. Jedou spolehlive, jsou rychly a celkem tichy. A maji dobrej pomer cena/gigabajt.
Nejstarsi kusy mely nejak blbe nastavenej teplomer (takze se muselo asi 20 stupnu odecist), ale novejsi uz tenhle problem nemaji.