Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nainstalovat PowerChute

Mám 1000VA UPSku od APC (SU1000INET). Po výměně baterky jsem se rozhodl, že zkusím utilitu PowerChute (UPSka má možnost připojení sériového kabelu i USB).

Instalace se nedaří, během ní vyskočí okno:

[20775-bez-nazvu-png]

a po zrušení se PowerChute odinstaluje.

Přitom ve správci zařízení UPSku normálně vidím, je správně pojmenována, zařízení pracuje správně.
Apcupsd (kdysi to tu doporučoval TW), je na tom stejně, hlásí neznámé stavy baterie.

Zkoušel jsem instalovat s připojeným i odpojeným kabelem, včetně připojení kabelu a restartu PC.

USB kabelem by to snad být nemělo, když jinde funguje a vlastně Windowsy UPSku "vidí".

Může být na vině neoriginální baterie (AVACOM) za čtvrtinu ceny originálu?

Ne, že bych bez PowerChute nevydržel, chtěl jsem to vyzkoušet..

Pokud používáš Windowsí službu "baterka" (alias integrovaný shutdown), tak si ten USB port nejspíše zabrala pro sebe tato služba. Zkus ji nejprve zakázat. edit: dokonce se to píše na tom screenshotu cos sem uploadnul. :-)

Neoriginální baterka za nic nemůže, maximálně se ti nafoukne (a případně pukne) o trochu dřív, pokud je to nějaký čínský chucpe. S ohledem na to, jaké šity tam cpe přímo APC, tak bych byl v klidu, tyhle větší UPSky mají kontrolu stavu baterky celkem OK.