Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškodená SD karta

Zdravím, mám jednu otázku. Nalomil sa mi kúsok na SD karte (jeden z tých plastových zúbkov - viď obrázok). Ešte tam drží ale mám strach, že sa sa odlomí úplne. Vie mi niekto prosím povedať či mi kartu potom keby sa to odlomilo bude vedieť pc normálne načítať? Vďaka.

ok.
tak mikropajka, 0.25mm cin, tavidlo.
breskurychle prepajkovat, vycistit liehom (toto zver odbornikovi).
zalohuj z nej data a nasledne ju vyhod.
alebo ju tam vloz rovno a uvidis.
v tom pripade riskujes problem, co tu pisal vyssie jirka44.
inak, ci ju nacita mozes zistit aj podla toho,
do akej hlbky su obdrane piny karty od kontaktov citacky.
ak presahuju nalomenie, taj je realna moznost nacitania aj bez procedury s pajkovanim.
ale najprv by som aspon vyskusal, ako pevne drzi ten zlom.

breskurychle prepajkovat, vycistit liehom (toto zver odbornikovi)

Mam obavy, ze ten nalomeny plastovy kusok cinom nezaspajkuje ani odbornik.

ak by som napríklad vedela že tá karta bude funkčná aj bez toho tak to rovno nasilu odlomím odtiaľ sama....

Znicene USB porty vidavam bezne, s ulamanymi plastovymi "prepazkami" na SD karte som sa ale nestretol a samotnu citacku kariet som tiez este nepitval - ale myslim, ze nemaju vplyv na uzamknutie karty v citacke. Takze ak sa po odtrhnuti nebudu susediace piny dotykat, nevidim v tom problem. (ked - tak nech ma prosim niekto opravi/doplni)

:-D a co tu riesis ? Ved neni taka draha ta karta tak si pozalohuj znej vecy a kup si novu na nej sa NEMUSIS STRACHOVAT ze sa nieco casom pokazi.
Koly par euram ked tu maturujes nad tym a budes sa strachovat tak prosiiiim.
Ked je poskodena tak logicky = cim skorej si kupit novu aby si sa nemusela bat, nie ?!