Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 270 vs 460W Gigabyte Superb PSU - spěchá

Zdravím,
chci se zeptat, zde odborníků, zda tento zdroj Gigabyte Superb 460W (80 Bronze - prý) utáhne tuto sestavu s novou grafikou kterou chci koupit.

Sestava:
CPU: Intel 2 Quad Core 8300 4x 2,5Ghz
GPU: nově koupená MSI R9 270 OC, Gaming Twin Frozr
HDD: 3,5 WD 1TB 7200
RAM: 4GB

Já vím, že ten pc je už archaický ale nechci utrácet za new zdroj a podle srovnání méně náročná GTX 750Ti všude výkonem klesá oproti R7 265 a nebo R9 270...

Myslíte si, že tento zdroj utáhne tuto sestavu?
PS: Předtím jsem měl GTX 260 (ale došlo k poruše) tak musím měnit.

Předem děkuji za odpovědi. Někteří tvrdí že jo, někteří však že ne....tady zatím mi vždy dobře poradili.

Podle PSU (zdroje) kalkulatoru mi vyšlo že celkové zatížení zdroje bude 380W..

powersupplycalculator.net - tady je odkaz na ten kalkulator

Děkuji moc za odpověď. Mě totiž bylo řečeno na servis u mého prodejce, že na R9 270 (Na krabici) je napsáno minimum: 500W...ale mě to přišlo prostě moc na tuto mou sestavu.

Tak tedy dneska si jedu pro R9 270 a pak napíšu jak vše bude běžet.
Děkuji

To záleží na kvalitě zdroje a jeho ochranách. Kvalitní zdroj se vypne a PC se shodí, ale nepoškodí (safe mod je nesmysl). Sračkové zdroje vezmou sebou i pajšl.

Obecně platí, že 270(X) nemají extrémní spotřebu a utáhne je kvalitní a moderní 400W zdroj (naprosto bez problémů). Hodnoty doporučené výrobcem počítají s rezervou na prastaré zdroje vyrobené podle jiné ATX specifikace, které měly jinak rozvržené napájení do jiných větví než 12V.

No serivsne to bylo z TS Bohemia...takze me jen vytiskli papir na grafiku, ze ji pridali k celemu systemu a dali mi to na vydeji. Ze pry je to na moje riziko ze na krabicce je napsano 500W a ze kdyz mi exploduje cely PS tak si za to muzu sam

Presne tento, uff tyo.. ja videl tu 460 v nazvu.
Takze by i s timto by to melo jit v pohode?

Ja ho zrovna vyfotil ze, hodim fotku a on je presne tento... tak oni mi dali 14dni na vyzkouseni jakoze a kdyz bych zbozi neposkozene chtel vratit tak to pujde a nabizi mi GTX 750Ti...

1. zdroj to zvládne, i když asi ne dlouhodobě
2. když už by chcípl, tak sebou nevezme pajšl
3. stejně budeš výhledově potřebovat něco novějšího a lepšího.

Pro ilustraci: R9 280X běhá bez potíží s OEM Seasonicem 500W (je to sice taky už dost na hraně, ale funguje to) - všimni si max. proudu na jednotlivých 12V větvích:

[http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/obermaier/levn e_zdroje/award.jpg]