Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabajty na ssd disku navíc

Zdravim,

Nainstaloval jsem včera 64bit win 7 na ssd disk intel 120 GB a dnes koukam že mam půlku disku zaplněnou.Kouknu kde co nesedí,ale nenašel jsem žádné podivnosti.Stále mi to ale ukazuje půlku disku zaplněnou.

INFO:prog files-1.88 GB
prog files(86)-1.56 Gb
Windows-16 Gb
Ostatní položky jsou datově zanedbatelné.Kde se mi ztratilo cca těch 30-40 Gb? poradí mi někdo.

swap - pravy klin na tento PC - rozsirene sys. nastavenia - polozka Vykon - nastavenie - karta spresnenie - virtualna pamat zmenit - vlastna velkost (nastavit si velkost podla potreby, ak chces mat swap ponechat na SSD a mas dostatok pamate RAM - 8GB a viac, tak nastav pociatocnu aj koncovu hodnotu na 1GB, ak chces mat swap na mechanickom HDD - nastav poc. aj konc. hodnotu na odporucanu(system tam napyse hodnotu ktoru by chcel)

hibernacia - zistis ci je zapnuta, ked si povolis zobrazenie skrytych a sys. suborob v prieskumnikovi, bude sa nachadzat v korenovom adresari disku C

ak sa ju rozhodnes vypnut - cmd ako spravca - powercfg -h off

S tim diskem asi ok,od te doby co jsem si sundal ty Gb na obnovení tak se to drží již pár hodin na cca 35 obsazených Gb.

Chci se ještě zeptat:jestli můžu mít do jednoho monitoru připíchlý dva pc.Samozřejmě když by běžel jenom jeden komp.
Protože mam jeden monitor a potřebuju si ze starýho pc ještě něco pokopírovat na flashku,tak abych furt nemusel vymontovávat z monitoru zástrčky.Jde to dost na prd.Na starym mam klasický VGA konektor-z novýho mam kablik s HDMI nebo jak se to menuje.Díky.

Zdravim,

Opět navazuju na toto téma.Dnes jsem mrknul na disk c a koukam po součtu že tam mam zase kolem 30-40Gb navíc!než mi ukazujou součty všech složek.Viz screeny.Hlavně vim co jsem na c:instaloval a číslo 70Gb je naprostý nesmysl.Mam tam jenom pár SW bez jakýchkoliv rozsáhlých knihoven atd.

Připomínám že se jednalo o novou instalaci win7 64bit na nový disk Intel 120Gb.

Pro bod obnovení mam nastaveno 3Gb.

Díky předem,jestli někdo na něco nepříjde.

Co moje dřívější postupy? Nezměnila se nějak velikost pro obnovení systému? Nepřibyly nějaké velké aktualizace, jejichž záložní soubory by šly zrušit tím Vyčistěním disku?
7,7 GB pro koš je podle mě zbytečně moc.
Máš stále povolenou hibernaci, to jako schválně?
Už se Ti podařilo změnit tu velikost swapu?

A doporučuji místo Průzkumníka používat nějaký opravdový souborový správce (Total Commander, Free COmmander, ...).

re:MachR55 tak jsem provedl vše co jsi radil:

1. Omez si velikost na disku pro obnovení systému To mi už minule pomohlo-mam nastaveno na necelých 3Gb
2. Protože jsi instaloval Win7 nanovo, pravděpodobně se Ti stáhla řada aktualizací, takže:
2a. Proveď vyčistění disku (zatrhni vše), včetně odstranění záložních souborů instalace aktualizací zde bylo asi jenom 30mb
2b. smaž obsah složky WINDOWS\SoftwareDistribution\Download Zde bylo asi 300mb

Obsah koše jsem stáhnul na půlku-ale na velikosti disku se to neprojevilo...

Hibernaci jsem vypnul v registrech.Budou mi stačim tedy jenom Ramky? Mam 8Gb Něco málo taky přibylo na disku.

Swap jsem změnil na 2GB jako max.velikost.Je to dost? To mi pomohlo momentálně nejvíce-hurá 15Gb k dispozici.

Pořád mi tam lítá kolem 20Gb navíc.

Zkusim ten free commander a uvidim.

Mohl by si prosím vás někdo z místních kapacit přečíst včerejší debatu z 29.12.na toto téma"asi 5 posledních příspěvků"a hodit do placu nějakou radu?

Myslím že už jsem provedl vše co mi zde bylo porazeno, i co jsem vyštoural na netu.

Ted rozdíl v rozmezí 25-30 Gb.To je dost na to že je to 120Gb disk.Bejt to rozdíl třeba 5 Gb tak to neřešim a neotravuju tady.

Neni to rovnou na reklamaci disku?

Nevím jestli to pomůže, ale vidím, že jsi z toho dost zoufalej a nic nepomáhá, tak bych zkusil něco přímo od Intelu.
Píšou tam, že program optimalizuje OS pro použití SSD od Intelu a zároveň diagnostiku disku, což by ti zas mohlo pomoct při rozhodnutí zda reklamovat...
Třeba to bude blbost, ale zkusil bych to.