Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcny zvuk cez HDMI

Ahojte,

kupil som novy pocitac a pripojil som ho cez HDMI kabel k TV (z HDMI na GPU do vstupu HDMI na TV). Obraz ide krasne, ale zvuk nie. Ked kliknem pravym tlacitkom na ikonku repraku vo windowse a dam prehravacie zariadenia HDMI Digital Audio mi najde hned 4 krat ale pise mi ze je odpojene a teda ho nejde nastavit ako predvolene ani zapnut ani nic.

Co som uz skusal:

-prehrabat s v BIOSe zda sa, ze on detekuje vystup sam (ziadne IGX configuracie som nenasiel)
-prenistalat ovladac zvukovky z CD, z netu aj z C:
-aktualizovat ovladac zvukovky zo vsetkych zdrojov

Stale ani tuk. Nemate niekto iny tip???

Dakujem

:-D Tak v prvom rade ked si si naposledy instaloval ovladace na Graficku kartu tak si DUFAM ze nainstaloval aj HDMI ovladac ?! Pocas instalacie si to musel mat zasktnute lebo cez GRAFIKU ti ide ten HDMI obraz aj zvuk.
Za druhe ak chces pocut zvuk tak POKAZDE musis prepnut PREDVOLANE NASTAVENIE ZVUKU. Lebo systemu musis nastavyt kadial ma zvuk poslat a terazti ho posiela cez klasicky JACK vystup na reprakoch a nie cez HDMI.
Takze musis ist do OVLADACI PANEL, ZVUK, a tam vtom okne ked kliknes na ZVUK tak klikni na HDMI farebnu ikonu co sa ti ukaze a nastav ju ako HLAVNU/PREDVOLANU.
A voalaaa zvuk ti musi ist
Ak mas to zariadenie v SEDOM tak asi nemas nainstalovane vsetky ovladace na Grafiku...
S BIOSom nema nic co spolocne HDMI vystup ani zvuk. Tam akurat mozes nastavyt zapnutie a vypnutie zvuku.