Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkyvy výkonu dle zvuku v kastli

Zdravím předem říkám že se v tom moc nevyznám ale zdá se mi jako kdyby něco v pc nedělalo dobrotu
grafika to nebude ta je nová a dělalo to již předtím ...
-jde o kolísavý a nepřirozený zvuk asi nějakého toho ventilátoru v kastli
nevím zda z popisu něco poznáte ale kdyžtak se ptejte na info at se to vyřeší...
Díky všem s ochotou poradit :)

Když se v tom nevyznáš, tak to nech někomu, kdo se trochu vyzná.
Který ventilátor ti píská zjistíš třeba jeho přibržděním (prstem na střed).
Při sundané bočnici snad poznáš, jestli to bzučí vepředu nebo vzadu...
Tolik ventilátorů tam snad zas není, aby to nešlo poznat. Nejspíš chlazení CPU.

jde o kolísavý a nepřirozený zvuk asi nějakého toho ventilátoru

S čím chceš vlastně poradit? S tím, že ti kolísá výkon CPU, ventilátoru nebo čeho?
Výkon (zatížení) procesoru se mění neustále, s tím moc nenaděláš.
Pokud jde o "hluk", jsou to nejspíše ventilátory, případně nějaká cívka.
Hlučet můžou i neupevněné a neodhlučněné části skříně, kabeláž.
Co z toho hlučí si musíš zjistit sám. Nevím co je "nepřirozený" zvuk.
Podle toho tvého popisu asi nikdo nic nepozná.

při větším zatížení se mi zdá že se chvilku rozběhne a pak skomírá před výměnou té grafiky se mi stalo že ten zvuk takhle zeslábl a počítač se prostě vypnul u ovladačů AMD se rychlost ventilátorů dala upravit nebo nechat na tom AMD automaticky
nyní mám NVIDIA a tam toho nastavení tolik není takže vlastně nevím zda se jedná o problém ovladačů a nebo problém mechanický..