Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování na SD kartu

Zdravím. Mám problémy s přenosem velkých souborů na microSD kartu. Poprosil bych pokud možno o radu.

Přenáším větší soubory (cca 10 - 15 GB) na microSD a výsledek přenosu je vidět zde:
[img]speed_graph.jpg[/img]
(výsledek osmihodinového přenosu).

Začátek přenosu je v pořádku, rychlost je 6-7 MB/s. Pak náhle rychlost klesne na 4-5 MB/s a poté najednou spadne na nulu s tím, že jen občas si "cucne" rychlostí cca 355 kB/s. Doba přenosu je pak fakticky nesnesitelná. Navíc jakmile kartu naplním nad cca 10 GB, jede to tou pomalou rychlostí u dalších souborů pořád a už od začátku.

Mám pochopitelně nejnovější ovladače a aktualizace. Zkoušel jsem to na vícero zařízeních a všude stejné. V případě obrázku se jedná o tablet s Win 8.1 32bit a přenos šel z interního eMMC na microSD zapojenou přímo v integrované čtečce tabletu. MicroSD karta je 128 GB class 10.

Předem moc díky za jakékoliv nápady. Přijde mi to jako vadná karta, z čehož mám docela obavy.

- zadat znacku a typ karty do googlu a najst jej benchmark (aspon uvidite ake hodnoty rychlosti by mala dosahovat)
- aky je na karte pouzity suborovy system?
- testnut kartu na vadne bloky - cmd - chkdsk x: /f /r (za x: si dosadte priradene pismeno SD karty)

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\User>chkdsk D: /f /r
The type of the file system is exFAT.
Volume Serial Number is D6D6-80D2
Windows is verifying files and folders...
Volume label is MicroSD.
File and folder verification is complete.
Windows is verifying free space...
  903787 free clusters processed.

Free space verification is complete.

Windows has scanned the file system and found no problems.
No further action is required.

 131066880 KB total disk space.
  15381504 KB in 2 files.
       384 KB in 3 indexes.
         0 KB in bad sectors.
       256 KB in use by the system.
 115684736 KB available on disk.

    131072 bytes in each allocation unit.
   1023960 total allocation units on disk.
    903787 allocation units available on disk.

No tak jestli to není tou kartou tak já už teda fakt ale nevím. :(

v karte problém nebude, vypadá to jako pochopitelné a logické chováni vyplývajíci z konstrukce techto pametových médii

- nejdrív se zapisuje na ucelené kusy prázdneho místa v adresním prostoru, kde není potreba nic číst, proste se jenom zapisuje
- pak se zapisuje na menší kusy prázdneho místa kde je občas potreba neco prečíst, vytvorit príslušné bloky a zapsat
- pak se zapisuje na zbylé místo, velice hodne se čte

vše je to spúsobeno tím že na Flash pameti nelze zapisovat samostatne do jednotlivé buňky, ale zapisuje se do blokú, pokud blok není prázdny, prečte se celý blok, zapamatuje se co tam je zapsáno, doplní se tím co se zapisuje a zapíše se to

proste Flash disk není hard disk

.... :puff:

Máte na mysli, že jakmile nějak zaplním microSD kartu, stane se po určitém poměru naplnění téměř nepouživatelnou? Chápu, že přenos může být nějakým způsobem ovlivněný tím, co popisujete, ale vážně se domníváte, že tak závážným způsobem? To mi přijde zvláštní. Něco takového by přece nevydali do koloběhu, nemyslíte?

nemám potrebu testovat do detailu pokles rychlosti zápisu velikého souboru, na velikou SD kartu, pri existenci rúzne velikých, rúzne rozmístnených souború na této karte, byl by to jiste rozsáhly a dlouho trvajíci test

múže jenom zopakovat, pokud jsi byl v domnení že múžeš SD kartu považovat za pameťové médium identických vlastností jako hard disk, není tomu tak

.... :puff:

Já od něj neočekávám to, co od HDD. :) Rozhodně ale fakt, že naplním 128 GB kartu 10 GB daty, načež se poté rychlost zápisu změní na 0 s cucnutím pár kil bajtů jednou za minutu cucnutí, mi nepřijde jako normální funkce microSD, říkej si co chceš. ;) Přesto díky za snahu s vysvětlením a přeji pěkný večer.