Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nebo notebook

Sestavit pc nebo notebook koupit ? do 16 tisíc popř z obchodu na nějaký splatky max do 25-30 i7 i5 takt 2.2 gz+ 2 grafiku 1 tb + 8 ssd aspon tak nějak popř odkazy rady prosim děkuju.

NB je urcen k prenaseni, tedy musi byt maly, lehky (a to vcetne baterii, klavesnice a monitoru), nesmi moc hrat (protoze to jednak neuchladis a zadruhe ti to pripece koule).

Deskop/tower/... tato omezeni nema.

A stale nejsme v bodu, kdy by za levny peniz bylo vykonu tolik, ze se s velkou rezervou neda vsechen vyuzit.

Pokud tedy mame technologii pro desktopy i NB stejnou (tedy jak umimke delat cipy, chladice, zdroje a podobne), tak logicky desktop proti NB si muze dovolit vetsi ztratovy vykon (a tedy i vetsi vykon realny), protoze jednak uchladi vic, druhak ho nikdo nedrzi na kline, muze si dovolit vetsi vahu i objem (tedy lepsi zdroje, vetsi chladice a vic vetraku, o chipech ani nemluve), nepotrebuje baterku, klavesnice i monitor se kupuji zvlast a pripojuje se kabelem (jde tedy skrin umistit jinam, kde neprekazi) a nemusi byt prenosny.

Divis se tedy tomu, ze desktop muze byt mnohem vykonejsi nez NB? A u hernich stroju, kde se kazdy kousek vykonu pocita tedy logicky NB na desktop nema a mit nemuze?

A ze pri stejne cene vyjde desktop taky vykonnejsi, protoze muze pouzit levnejsi (ale vetsi a tezsi) soucastky nez NB?

(Ono kdyby NB mohly byt pri stejne cene vykonnejsi nez stolni PC tak by se do skrini stolnich PC strkaly rovnou cele NB, pripadne bez baterky a monitoru. Jelikoz to nikdo takhle nedela, tak da prosty rozum, ze dostat timto zpusobem dany vykon by vyslo podstatne draz, nez udelat stolni PC klasickym zpusobem.

Není to možný a hlavně to je zbytečné a drahé. To totiž není jenom procesor, ale + drahá deska + jó slušný chladič.
Pro herní stroj stále platí, že výkon se odvíjí v prvé řadě od g.karty a dostatečně rychlého procesoru.
(za nějakých 25 000,- je bez OS Win slušná sestava, ovšem rozhodně ne špičková)