Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ROUTER-Zyxel P66O HW-3...Nemaka parchant!

Dobry den. Mam problem Mam tento router a nelze do nej dostat signal ze zdirky ve zdi. Resetuji ten router, najedu na wlan, pojmenuji sit, zadam heslo, aktivuji ji, dam apply a wifina ma slapat. Na routeru se rozsviti wlan a ma to makat, jenze problem je v tom, ze nesviti ani lan a ani dsl kontrolka. Jako kdyby ten router proste neprijmul to, co jde z kabelu. Na tu sit se da normalne pripojit, kdyz ji takhle na wifi zapnu,ale nezobrazite zadnou stranku. Vyprsel cas na spojeni a cau spolu s vykricnikem. Na telefonu to zase pise spojuji, Nikde ani na dalsim ntb to nemaka. Vypojim kabel z routeru, dam ho do portu v pc a net normalne jede, Zkousel jsem i zrusit automaticke prideleni dhcp a zadal jsem tam masku a ip, co mel na strankach poskytovatel, zmenil jsem i( ovl panel-sit a internet...) ipv4 ipa masku a dns a pak neslo ani najet do nastaveni routeru. Je preci normalni, ze resetovany router s fungujicim kabele vysila nezabezpecenou sit. Tady ne. Poradite mi prosim? Modem byl drive od O2 a ted je jiny poskytovatel. Dekuji Vam predem a jestli mi pomuzete, budu snad libat nohy :) Peru se s tim uz asi 4 dny nekolik hodin za den a nic. Dekuji...

Wifi s kabelem od telefonu, na kterém je aktivováno ADSL nebo VDSL samozřejmě fungovat bude. Alternativně, pokud máš jiný router, můžeš tento Zyxel použít jako AP, to ale předpokládá nepoužít WAN port, vypnout v Zyxelu DHCP server a připojit LAN do LAN portu (pokud bylo aktivní TriplePlay, tak přepnout všechny 4 LAN porty do VLAN pro počítače).

Nevravim, ze poskytovatel spravil chybu, ale urcite ma nejaku "hotline" na ktorej poradi (asi vie najlepsie ako je riesene pripojenie uzivatela).

Ja som napriklad WIFI internet na dedine mal, poskytovatel v cene instalacie zabezpecil HW na prijem signalu a jasne mi vysvetlil ako siet dalej rozsirit (takze som si potom nebezal kupit ADSL router).

Lol to, co je. Ja mam len cca 150 zakaznikov, ale toto by som si v zivote nedovolil spravit, ze mam len zaznamnik a ze otvaram az po sviatkoch.
Internet ako sluzba potrebuje 24h hotline. Samozrejme v noci, ked spim tak to nevyriesim, ale zakaznici mozu volat hocikedy.
Vymenit poskytovatela.