Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Inspiron 1012 - vadný displej nebo kabel

Dobrý večer, netbook od známého zobrazuje jenom sědé proužky. Zkusili jsme připojit externí monitor a na něm vše funguje normálně. Tedy se asi vadný displej nebo kabel. (Po rozebrání je kabel zapojen pevně.)Ale nevím jak to zjistit. Takže to bude třeba nechat poslat do servisu.

Zajíma mě ale, jak to zjistí v servisu. Existuje snad nějaký univerzální displej, který jde připojit ke všem notebookům a netbookům kvůli diagnostice Nebo je několik základních konektrů se kterými se displeje vyrábějí a tak nemusí mít všechny typy displejů skladem, odzkouší to s displejem stejného typu a pak objednají konkrétní typ. Děkuji.

odpoved na otázku kolik je typú konektorú není, protože ani prípadne shodný fyzický rozmer není záruka funkčnosti

mám obavu že jsi zabrousil do oblasti kde není a dlouho nebude žádny obecný standard,

- display-e a jejich technologie se mení rok co rok,
- display-e se objednávají od dodavatelú v milionových výrobních sériích, rídicí elektronika display-ú je samozrejme programovatelná a tak dodavatel prispúsobí vše dle zadáni odberatele
- není zájem aby se výrobky servisovaly, je zájem aby pokud dojde k poškození se výrobek vyhodil a zákazník koupil výrobej nový

seženeš originál vadný výrobek s funkčním displayem, dáš do servisu nebo vyhodíš, jiné rešení se pokud vím nikdo nepraktikuje, predpokládam že do servisu nedáš protože je bežné že náklady na opravu činí 50% i víc ceny nového výrobku

.... :puff: