Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se dvěma RAM - nezapme se

Ahoj.
Mám problém u mého notebooku.
Mám dva sloty, původně tam byly 2x 2GB.
Nyní, z ničeho nic mi přestal notebook fungovat (týden zpět), myslel jsem, že je to grafika, tak jsem koupil novou, ale tou to nebylo, tak jsem zkusil zapnout notebook jen s jednou RAM a najednou se rozjel.
Ať dám RAM do horního nebo spodního slotu, vždy se zapne, ale jakmile tam dám druhou RAM, nezapne se, jenom se rozsvítí kontrolky a obraz zůstane černý.
Zkoušel jsem různé RAM, originální i neoriginální, dokonce i z nového notebooku, to samé, vždy to fungovalo jen s jednou RAM.
Chci se zeptat, kde je problém, nejspíš to bude HW závada, ale jaká?
Díky.

Původní, která tam byla nVidia 9600M GT MXM II
Na nekompatibilitu bych to neviděl, jelikož ať tam dám jakoukoli RAM, notebook funguje, jakmile tam dám dvě, už ne.
Ani s originálními RAM to nefunguje a obě dvě jsou funkční, byly odzkoušeny v jiném NTB.

To právě nemohu udělat, jakmile vytáhnu z notebooku baterii (nebude mít proud), tak se mi resetuje nastavení a poté by mi nešla zapnout WIFI.
Přestal mi fungovat dotykový panel, kde se WIFI zapíná a nijak jinak, než přes tlačítko, zapnout nejde.
V pondělí zkusím koupit nový flex kabel, jestli náhodou není špatný on, ale pochybuji.

- Zvlastni, pritom ten RESET BIOSu by mohla byt dobra cesta.
- To ze ti prestabe fungovat WIFI, také neni normalni. Snad neni spatna cela deska, ale to bych zatim netvrdil.

Resetni ten BIOS i stou RAM. (neda se svitit pritely)

To s tou WIFI není deskou, dělá to i na tom druhém stejném notebooku, že pokud se nezapne WIFI přes panel, nefunguje.
No dobrá, zkusím to, jen doufám, že to není zbytečné, nerad bych totiž přišel o připojení k WIFI.
Jdu to tedy zkusit, možná se ozvu až zítra, pokud nepůjde nahodit WIFI, zatím díky.

- clear CMOS Vam urcite nezrusi wifinu, maximalne ju moze v biose vypnut, aj to dost pochybujem, taketo default nastavenie by si MSI u NB nedovolilo, keby aj, tak co Vam brani po zapnuti ist do Bios-u a znovu wifi zapnut
- Vasu vzajomnu nekompatibilitu RAM-iek Vam moze pomoct vyriesit aj update Bios-u