Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus X51RT - blbne ventilátor

Dobrý večer,

u notebooku Asus X51RT mi přestal fungovat ventilátor. K ventilátou je snadný přístup, tedy jsem se rozhodl, že si jej vyměním sám. Zakoupil jsem starší identický. Po připojení se "nový" ventilátor roztočí, ale po chvíli se zastaví a po chvíli se zase roztočí. Tedy jsem zatížil procesor testem 100% vytížení, ale i při tomto zatížení, kdy by měl ventilátor stále pracovat, se klidně zastaví. :(

Tak teď nevím, jestli je i "nový" ventilátor vadný nebo je vadná základní deska. Měřil jsem alespoň jestli jde na veltilátor napětí a to tam je (5V) i když se ventilátor netočí. To by mohlo znamenat, že je vadný ventilátor. Jde ale o 4 pinový s pulzním řízem rychlosti otáček, tak nevím zda třeba nenví ventilátor dobrý, napětí tam je, ale třeba blbne na regulace na desce. Vyznáte se v tom někdo? Děkuji za každou radu.

- To ze se spoustí a zastavuje, je normální, tyto typy ASUSu to tak mají, ale prekvapuje mē, ze to dēlá i pri 100% vytízení.
- Podle popisu bych to typl na tepelnou sondu, chtelo by se to podívat do BIOS (F2, DEL) co píse za hodnoty.
- Sondy bohuzel otestovat nejdou, jelikoz Asus na nē má zamkly prístup, tak jak na nastavení cooling strategie.

TiP~ V kazdém prípadē, bych ti doporučil Update, na pokud nejnovējsí verzi tvého BIOSu.