Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup notebooku

ahoj,

chtel bych se zeptat na nasledujici.

rekneme, ze jsem si na alze vybral notebook. ten stoji 34.000,- a ted otazka. je mozne ho koupit levneji? mam na mysli to, ze alza ho nekde koupi a neco na nem trhne. nemam tuseni kolik a ani nevim, kolik je bezna marze v IT, ale jsou veci, kde je 100% marze a veci, kde je mnohem min. kdyz budu uvazovt marzi treba jen 30% (nevim jestli je to realne) pak je to na castce 34.000,- dost. takze, muzu to ja nebo kdokoli jiny, jako fyzicka osoba koupit nekde levneji? jak to funguje? nechavaji si to velkoobchody posilat primo z ciny pripravene pro mistni trh? jak to vsechno je?

diky za objasneni

Slušné peníze stojí manipulace s tovarem, nakládka, preprava, pojištení prepravy, uskladnení, riziko nezájmu, straty zájmu kupujícich o tovar. Proč myslíš existují "akce", slevy 50-70%, pokud se to neprodá behem mesíce, už se to neprodá nikdy.

To vše jsou náklady jak maloobchodu tak náklady velkoobchodu. O tom obchod je

Z výroby odebírat tovar je složitejší, existuje neco jako minimálni výrobní dávka pro výrobní linku, prestavit linku, nastavit automaty, naplnit zásobníky, zabezpečit logistiku pro výrobní dávku, vše vyžaduje čas, čím je linka komplexnejší tím je zmena finančne náročnejší. Proto existuje tato minimálni výrobní dávka, proto výrobce nekomunikuje s malými subjekty, českým velkoobchodem, to není pro nej relevantní odberatel. Malé subjekty musí být v kontaktu s nekým vetším.

Ty teda chceš koupit jeden kus výrobku prímo od výrobce nebo jakou máš predstavu

.... :puff:

prave, kdyz se podivam na alibabu, tak tam jsou uplne jine ceny. proto si rikam, jestli si tady v cechach prodejci neberou az moc, jak je zde zvykem. uz z toho duvodu, ze my to tak nejak spis akceptujeme. no a ja se divam i po jinych moznostech. necekam, ze na alibabe bych nakoupil neco v cestine a navic za $300-500, jak tam pisou, ale zajimala by me nejaka realna cena.

vše je o potenciálu trhu výrobek koupit a tam nikdo není prorokem, jiní se na tom spálili,
z posledních let za zmínku stojí propadák Microsft Surface který vyrobil prej miliardové stráty, každá jiná menší firma by byla po smrti
a není to nijak zvláštni prípad

obchod je riziko, jedna firma uspeje a existuje stabilne delší dobu, zatímco jiných 8 uspeje a do pár let není po nich stopy

realna cena neexistuje u žádneho výrobku nebo služby, vše je klam, pocit potreby v daném okamihu, kdo promešká, treba nikdy další šanci nedostane

zaplatíš za album písniček na iTunes 2,5.-€, o púl roku nemúžeš tu hloupost slyšet

.... :puff:

alza a spol nakupujú priamo od výrobcu,výrobca obvykle ako to už tu raz odznelo predáva v určitých minimálnych počtoch,takže k tomu sa pripočíta preprava,clo a ostatné velkoobchodné poplatky a to spraví tú cenu,ktorú na to nahodia v našich podmienkach v bežnom predaji...na aliexpresse/alibaba a podobných portáloch predávajú malí výrobcovia priamo,alebo sa tam predáva za ceny,ktoré nezahrňujú clo,dopravu,rôzne typy dph platné u nás,takže tá samotná cena výrobkov je niekde inde,ale aj tam máš velmi často deklarované,že za cenu xy musíš kúpiť minimálne 50-100-1000 kusov a potom už tá cena za kus nieje až taká fantastická....