Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač běží, ale nefunguje.

Zdar, mám starší počítač nechal jsem ho běžet v biosu, abych zaznamenával teplotu počítače. Pak jsem pc vypnul a druhý den na nic nereaguje. Zapne se, vše se roztočí včetně grafiky, ale obraz se neukáže, klávesnice a myš nesvítí.

Nedostanu se zkrátka nikam, nevíte čím to muže mít co je příčinou? Děkuji

500w seasonic
Ge force 9600gt
amd athlon x2 2.4+-
asus m2n32-sli deluxe

zkus cmos reset. stejně jako nemá smysl tvé počínání (zaznamenávat teplotu totálně nezatíženého pc), nedává smysl ani současné chování boardu, který neinicializuje grafiku.
neodpojil jsi nějaký kabel?

klávesnice a myš nesvítí.

není napájení +5V ze zdroje. předpokládám, že ani board po zapnutí nepípne.

zkus cmos reset

Mám to když tak zkusit zapmnout bez té baterie?

zaznamenávat teplotu totálně nezatíženého pc

Ještě jsem tam neměl nainstalovaný windows a přepastovával jsem.

neodpojil jsi nějaký kabel?

Vše zapojené, vše 5x zkontrolováno.

není napájení +5V ze zdroje.

AC INPUT: 230V / 5A,50Hz 450w max
DC OOUTPUT +3,3v +5V +12V -5V -23V +5VSB
18A 25A 22A / 0,5A 2,5A

předpokládám, že ani board po zapnutí nepípne.

Nepípne, nelze vypnout, restartovat jen na tvrdo zdrojem. Teď si nejsem ale jist, jestli někdy pípal, ale speaker tam je.

Už to funguje a pípne, ale reset ani vypnutí nejde (v biosu).
Nainstaluji windows a uvidíme jak pošlape.

Stále mi na tom něco nesedí, větráčky jedou plnou rychlostí procesor nad 3000rpm a teplota procesoru je 40stupnu.
Hned za pár sekund 40stupnu?

Tak i tak moc ti děkuji, myslím že pomohlo reset cmos.

Tak zrovna u Vietnamců to moc kupovat nedoporucuju výdrž baterie tak měsíc.Strýc kupoval podobný 2 kusy do nějakého přístroje na kterej následně nadával jakou ma spotřebu,pak z něj vypadlo kde je kupoval a bylo jasno,me tuzkova do myši vydržela tejden a začala pak blikat červene myš, obycejna z normálního obchodu vydržela pul roku.:-)

Vietnamka opravdu tyto baterie měla, ale problém stále trvá.

Zjistil jsem, že se CMOS - BIOS neukládá, ať nastavím jakékoli hodnoty, neuloží je a po restartu se nezapne. Počítač zapnu jen tak, že vyndám a vrátím baterii.

V biosu vidím všechny komponenty počítače, procesor je na 3000rpm a 54stupnu. To se mi také moc nelíbí.

Děkuji všem co odepíší, nevím si rady a pokud to lze nějak opravit budu jen rád.
Omlouvám se za zpožděné psaní.

Vážně vtipné, opravdu to tak bios ukazuje i když je to blbost.

Nevím, zda je vlákno ještě aktivní abych nemusel vytvářet nové.

Dle anglických stránek jsem zjistil, že to dělá bios samotný a většině uživatelů této desky pomohl update biosu.

Stáhl jsem vyšší verzi biosu a je to v souboru .BIN, nevím jak to nainstalovat. Děkuji