Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tesco tablet

Dobrý den... plánuju koupi Open dot tabletu v Tescu, používal bych ho většinou na Youtube... na mobilenetu ale řikali že má poměr stran 4:3 a že to muže vadit při sledovani videí.... chtěl bych vědět jak by to vadilo, co by se na videu změnilo atd.

Poměr stran 4:3 je víc "čtvercové" a míň protáhlé do stran, než (dnes už) standardní 16:9.

16:9 je velmi pravděpodobně tvůj monitor a televize. 4:3 bude nejspíš nějaký starší monitor, nebo televize. Poměr stran snad není tak těžké si představit, to se učí na ZŠ.

Ve výsledku na obrazovce s poměrem 4:3 budou nahoře a dole u většiny filmů (včetně videí z Youtube) černé pruhy.