Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po pádu PC se PC po nastartování hned vypne

Dobrý den
Mám problém se svým stolním PC. Zažil malý otřes když jsem ho vyndaval z přihrádky ve stole, spadl z výšky zhruba 10 cm. Po nastartování se zapne na 13 vteřin, ani nenaběhne obraz, pak tak něco cvakne a počítač se vypne a následně se zase začne zapínat a takhle stále dokola dokud ho zezadu nevypnu. Problém bude určitě v HW, Prosím poraďte :.(

Začal bych tím, že bych (při vypnutém PC) oddělal bočnici a vizuálně zkontroloval zapojení kabelů, jestli třeba neupadl chladič a podobně. Ale jestli se v tom nevyznáš a nepoznáš, že je něco špatně, tak to asi nebude mít cenu.

- neuvolnil sa nahodou chladic na CPU, neodpojil sa nejaky kabel, ako je na tom HDD - neposkodil ho ten pad?

- prekontrolujte vsetky zapojenia, ci chladic na CPU sedi ako ma, skuste nabootovat live verziu OS napr. z CD/DVD/flashky naplr. SLAX linux

Všechno jsem odpojil a počítač se zapnul a stále běží tak jsem zase začal všechno postupně zapojovat a porad jede ale pro změnu nejde obraz (mám 2 monitory a ani do jednoho nejde obraz takže to v monitorech není) kabel z monitoru je zapojeny do grafické karty

Nepipnul ... Teď jsem zapojil monitor do VGA výstupu od integrovaný grafiky a počítač normálně funguje (i obraz) teď už ho jen zas přepnout na tu grafickou kartu.. Nevím jak se to stalo ale katdopadne ti moc děkuji !!! Jeste mě napadá jestli ta grafika odkoupena grafická karta funguje šlo by to nějak zjistit?

- ak si urobil, co som ti napisal vyssie, cize aj ClEAR CMOS, tak ide doska v default stave s integrovanou VGA - cize BIOS bude potrebne ponastavovat, hlavne je moznost vyberu VGA, z IGP na PEG

- pripoj si tam ten HDD a odskusaj ako tu live verziu OS Linux, ci normalne nabehne, tak aj testni ten HDD ci je OK

Normálně jsem odpojil vše kromě desky a počítač se nevypnul tak jsem začal postupně vše zapojovat ale obraz nešel (VGA kabel byl ve výstupu z dokoupené grafiky) tak jsem zapojil VGA do výstupu z původná grafiky (integrované) a bez problému naběhl, v tuhle chvíli už píšu z toho PC :) Ale myslím že ted zdroj to neutáhl a jak jsem většinu odpojil tak zůstal běžet a potom se počítač přepnul na tu integrovanou grafiku.. jinak si to neumím vysvětlit... Já tomu nerozumím.