Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios neregistruje SSD

Dobrý den, mám takový problém. Známá mi donesla domu svůj PC s tím, že potřebuje reinstal windowsu, systém se již ani sám nespustil a neustále se restartoval, proto jsem kvůli zálohování určitých souboru musel HDD vyjmout a připojit ho ke svému PC. Jakmile jsem takto udělal a zapl PC, můj SSD (se systémem) se stal pro BIOS neviditelný, vedlejší HDD se soubory je však normálně viditelné, zkoušel jsem tedy prohodit sata porty těchto disků, sata kabely, vyzkoušel fail-safe nastavení biosu, ale nic nepomohlo, SSD BIOS prostě nevidí, takže se mi nemá z čeho nabootovat systém. Nevíte co s tím? Jako jediné vysvětlení se mi jeví vada SSD, to mi ale přijde dosti nepravděpodobné, jelikož jsem na PC normálně pracoval, poté ho vypl, připojil cizí HDD z nefunkčního PC a najednou by se mi rozbil SSD...

Tak mrknul bych se do biosu z čeho vlastně bootujes.
Ale radsi bych nabootoval nejaky linux z flesky přímo u známé na pc, na tom hdd bude možná trochu více záškodnických prográmků.
Při přeinstalování os se data přece nesmazou.
A poslední, DoufÁm že ti pc bez toho hdd startuje normálně