Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Checiking nvram

Dobrý den, nenanabíhá mi BIOS píše to checking nvram a nenaběhne zkoušel jsem vyndavat baterii poté to za checking nvram napíše update OK. Je to na starém PC, základní deska tam je asus P4P800SE. Prosím o radu jak vyřešit tento problém.

chyba se objevila při instalaci WXP poté co proběhla první část instalace a počítač se musel resetovat a poté nic nenaběhle jinak k desce je připojený disk je tam grafika a procesor a ramka. Ramku jsem zkoušel vyndavat bez výsledků.

Je to v takovém stavu že když nazmáčknu del tak neběhne jen obrázek základní desky a když zmáčknu DEL tak to otestuje vše a potom to píše checking nvram ... po vyndání baterky a vrácení to napíše cheking nvram... update OK! https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak- xpf1/v/t34.0-12/1544941_848956961791627_7135523798 351798762_n.jpg?oh=b7c45f95b5e9139dfa4bf07f1c21a08 a&oe=549A170D&__gda__=1419382834_4a045e0466a499593 167541497503b8a jsem se dostanu dál ne :)

asi to zítra vyzkouším :) a zapomněl jsem dodat že bez RAM mi vůbec nic nenaběhne nebo nefunguje obraz to nevím :) větráky běží vše ano ale obraz není vidět :) nevím jestli by měl být vidět :) jinak děkuji za radu :)

na jeden reštart pc vypni v biose ochranu pred prepísaním biosu,aby sa mohli údaje v NVRAM aktualizovať,inak to bude stále dookola otravovať,doporučujem vymeniť cmos batériu za novú,tieto dosky reagovali velmi citlivo na pokles napätia v cmos batérii a pokial tá bola na konci životnosti,dosky z tejto série odmietali štartovať....