Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z těchto tabletů?

V podstatě dilema jen mezi 8,4" a 10,1".
http://www.alza.cz/samsung-galaxy-tab-4-10-1-lte-b lack-sm-t535-d1488403.htm
http://www.alza.cz/samsung-galaxy-tab-s-8-4-lte-ti tanium-silver-sm-t705-d1610396.htm
Ten větší se určitě lépe drží, lépe se na něm čte a má větší kapacitu baterie, menší má zase mnohem lepší foťák, procesor a displej.
Víceméně mi jde hlavně právě o to držení, jelikož ho mám v ruce skoro pořád a tím pádem i o tu výdrž (i když nosím u sebe power banku).
Co si o nich myslíte?

Kdybych neresil penize (u tabletu bych narozdil od mobilu nebyl ochoten utratit vic jak 5 tisic, sam porad rozmyslim, jestli tablet jo nebo ne a pokud se vyskytne nejakej dobrej do 3.000,- tak do nej urcite pujdu :-))
tak bych sel do 10". Ono je to hodne o zpusobu pouziti, na tabletu bych fotak nepotreboval vubec a herni stroj s nutnosti nabouchaneho procesoru by to taky nebyl, naopak cteni, prohlizeni webu, nejaka kancelar, jednoznacne 10". Ale rozumim i lidem co to tahaj sebou vsude a hrajou si na tom hry, ze by radeji vzali ten vykonnej 8".

Já mám teď 10.1" (SG tab2). Ten menší bude mít asi i lepší správu spotřeby a výdrž bude zhruba stejná. Velký mi právě vyhovuje, jelikož pracuji převážně "na výšku" a vejde se víc textu. U menšího mě trochu odrazuje "nudloidní" poměr stran. On je sice 8.4, ale je široký (přijde mi to) jako 7".

Na tabletu nepíšu oběma rukama, ale krátké texty typu příspěvek v diskuzi jedním prstem a delší zásadně psací pomůckou (stylusem), jelikož psát prstem je jako psát prstem do písku. Abys byl v obraze. Mám tablet Galaxy tab2 10" a napsal jsem na něm snad už 150 článků (zhruba A4) + stovky e-mailů, příspěvků v diskuzích, poznámek, etc.

Tím, že mi dali na výběr, mě napadla varianta, jak nemít dilema. I když to už vlastně nemám. Kvůli psaní a čtení 10". Ale ten menší má prima foťák a to už bych vůbec nepotřeboval mobil, který zapínám tak 4x v měsíci, když něco fotím.
Zkusím firmě nabídnout variantu, že bych doplatil rozdíl v ceně a zakoupili by tohle dělo, které je 10", má foťák a i stylus (S-Pen).

Samsung P6050 Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) LTE, černá
http://www.czc.cz/samsung-p6050-galaxy-note-10-1-2 014-edition-lte-cerna/136743/produkt?gclid=Cj0KEQi An9-kBRDloNeUw7Pe_YwBEiQA4HXMU_dZJmHGgdpeOEde59fUs kuS74EhsWab3FrFwDU4HZMaAu5g8P8HAQ

Jo pekny.

už bych vůbec nepotřeboval mobil, který zapínám tak 4x v měsíci

Na tebe tu budu odkazovat, kdyz nekteri vecni nespokojenci tady porad pisi, ze na co 5" mobil, ze cokoli nad 4" je padlo. Holt to mame kazdy jinak a nekomu vyhovuje miniatura a nekdo zase radeji obra s 10". :-)

Mobil jsem si kupoval týden před tím, než mi dali tablet a tenkrát jsem si pořídil Samsung Galaxy Note, jelikož byl největší na trhu. Ty dnešní "nudloidní" (poměr stran téměř 1:2) mě vůbec neoslovují, i když mají o palec větší úhlopříčku. Ony jsou totiž dokonce užší, než ten můj Note a pracovat (zejména psát) na nich "na výšku" nic moc.

Ja s mobilem stejne netelefonuji, protoze to neumim. Pro me to je v podstate kapesni pocitac s internetem.
Monitor 16:9 mam a treba v browseru mam zobrazenou postranni listu, aby weby nebyly tak siroke a dalo se normalne cist. Cteni delsich radku, nez nejakych 80 znaku je masochismus. :-)
Co se tyce mobilu, tak do predni kapsy kalhot by se mi vesel v pohode o palec sirsi, nez se delaji ty nejvetsi. Jenze oni by zase vyrobili nudli 1:2 a couhal by mi z kapsy. Ale asi jen do chvile, nez bych si poprve s takovym mobilem v kapse sedl a zlomil ho.