Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace windows 7

Prosim vas potrebovala bych moc pomoc.umrela mi zakladova deska takze jsem to hned dala do servisu a tam mi vymenili skoro vsechny komponenty.Jenze problem je v tom ze kdyz jsem si pocitac privezla domu nenabehne mi operacni system.pouzivam windows 7 mamorigos CD jenze mi nejde ani preinstalovat.cetla jsem uz tu neco o bootovani jenze tomu vubec nerozumim takze bych vas moc prosila o radu pro blba protoze jsem s toho uz strasne zoufala.dekuji za jakou koliv odpoved

Abych to lepe vysvetlila.pocitac uz byl nekolik let stary(tedy bez zaruky).Pak uz nesel vubec zapnout.v servise mi zjistili ze je vypalena zakladova deska vymenili zakladovou desku prosecor i ramky.rekli mi ze je poteba preinstalovat windows.kdyz pc zapnu nabehle mi ta stranka ze se pc pokouci opravit chyby.je tam i obnoveni ale to kdyz dam tak se neobnovi.drive jsem si to vse delala sama tudiz jsem myslela ze to bude hracka.po vlozeni CD nenabiha.jela jsem presne podle navodu jenze ... Kdyz pri startu dam Del najedu si do biosu jenze to neni ten klasicky bios s modrou plochou a sedym napisem.je tam napsany gigabyte-UEFI DUAL BIOS a jelikoz tomu vazne vubec nerozumim bojim se neco mackat abych to zas cely neposrala.

a jelikoz tomu vazne vubec nerozumim bojim se neco mackat abych to zas cely neposrala.

Tak, to je problem.
V BIOSe musis nastavit poradie bootovania (CD prve), nainstalovat OS (neviem ci sa riesi aj zaloha dat) a po instalacii nainstalovat vsetky ovladace v spravnom poradi (prvy chipset). Preco si si toto nenechala spravit priamo v servise (kedze sa tomu ocividne nerozumies), ked uz tam PC bol, je mi zahadou...

// edit
V tom GigaBIOSe si najdi zalozku "BIOS features" a v nej nieco v style "Boot option priorities".

No jelikoz uz jsem si nekolikrat sama windowsi instalovala vubec me nenapadlo ze to bude tak slozity ty dvojty biosy.hlavne sem chtela mit pocitac na svatky doma.skousela jsem mackat na vsechno a hledat moznost kde by bylo CD-ROM ale nic sem tam nenašla.no jinak dekuji za odpovedi ale asi mi stejne nezbyde nic jineho nez to dat nekomu zkusenemu.Takze vsem dik

No podla mna ty UMELCI ti vobec nepreinstalovaly nanovo Windows ale nechaly tam stary!
A inak slečn/pani ked neviete ani ako nainstalovat Windows ani ako BOOTovat tak to nema cenu vypisovat BIBLIU a krok za krokom takto na dialku lebo to je zbitocne = najlepsie bude a si zavolas k sebe niekoho (napriklad suseda) nech ti to spravi alebo to hod do servisu nech ti nainstaluju NANOVO Windows ale POZOR = ak si ten svoj original Winows uz mala nainstalovany na tom starom tak kedze ti vymenily ZAKLADNU DOSKU tak tym padom si musis kupit NOVY WINDOWS lebo kluč patryl iba na ten stary.