Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zkusenosti s "plastelinovymi" sluchatky

Ahoj,
rad bych si koupil spuntova sluchatka, co zatesnuji ucho. Prirozene na poslech hudby (prehravac Rio Forge nebo notebook). Doted jsem mel Koss The Plug, pote, co jsem je pred temer dvema mesici poslal na opravu v ramci dozivotni zaruky, jsem se s nimi uz nesetkal a servis nereaguje na dotazy. To je ale jiny pribeh.

Zvazuju nasledujici alternativy:

- Creative Earphones EP-630 - 742 CZK
[img=http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/0711EA5129AC3ADDC125718400437BE7/$file/38449s.jpg]http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/0711 EA5129AC3ADDC125718400437BE7/$file/38449s.jpg[/img]
6 Hz až 23 kHz

- Koss The Plug (Koss sice se mnou vym*dal ale sluchatka vydrzela 3 roky) - 861 CZK
[img=http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/61B6BC5700CFBB2DC1257073004E1BAF/$file/33269s.jpg]http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/61B6 BC5700CFBB2DC1257073004E1BAF/$file/33269s.jpg[/img]
10Hz až 20kHz, SPL citlivost 112dB (při 1mW)

- Sennheiser CX 300 black - 1372 CZK
[img=http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/624D820BA8ACBEE3C12571F5002EB5C3/$file/40742s.jpg]http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/624D 820BA8ACBEE3C12571F5002EB5C3/$file/40742s.jpg[/img]
18 Hz až 21 kHz a SPL citlivost 112 dB (při 1 mW)

Samozrejme podle parametru a diskuzi treba na CZC jsem schopen to porovnat sam, nasel jsem i par recenzi na netu, kde se primo tyhle sluchatka srovnavaji, ale... kazdy tvrdi neco jineho::) - inu subjektivni zalezitost.
Cenovy strop mam 2000 CZK, takze na specialitky typu Shure vubec nemyslim. Neco mi ale rika, ze kdyz se vybira ze tri alternativ, tak se nakonec vybere ta ctvrta:-), o ktere nema tazatel poneti.

Jaky by byl vas t.i.p.?:-) Jde mi hlavne o kvalitni a verny zvuk (v ramci spuntu) a dobre utesneni, nevypadavani z ucha. Tuc Tuc si doladim ekvalizerem, kdyz to bude muset byt. Dekuji!

Neporadím ti ohledně porovnání Creative x Koss x Sennheiser, ale něco zajímavého bych k tématu měl:

Vystřídal a zničil jsem už spoustu Koss Plugů i Spark Plugů (nutno říct, že vždycky vlastní vinou... a vždycky je bez problémů vyměnili v rámci doživotní záruky za fungl nové).
Na těchhle sluchátkách se mi zamlouvá, že je člověk může mít pořád u sebe, protože zmuchlaný v kapse nezaberou skoro žádné místo - a přitom hrajou docela dobře. Ale pozor: mezi jednotlivými kusy jsou někdy propastné rozdíly! Všechny hrajou "za ty prachy docela dobře", ale některý hrajou skvostně. Teď mám zrovna jedny (z výměny v AE Servisu), které se snažim nezničit, protože hrajou úplně dokonale... a druhý, který hrajou "normálně" - no prostě "za ty prachy dobře", ale o dost hůř. Není to rozehránim sluchátek ani stářím ani nástavcema do uší. Prostě občas člověk narazí na zvlášť dobrej kousek.
Možná proto jsou z nich některý lidi nadšený a jiný míň. Bohužel tenhle typ sluchátek se asi nedá nikde rozbalit a předem vyzkoušet.

Tyhle sluchátka se neopravujou, ale rovnou vyměňujou za nový. Když je mají skladem, tak na počkání... jen jednou jsem musel týden čekat. Vždycky se napřed domluvim telefonicky a pak tam zajedu - posílat jsem si je nenechával, protože to nemám daleko.
Zkus jim zavolat, myslím, že nemají žádný důvod ti to úmyslně zdržovat, asi je to jenom nějakej bordel v papírech.

jestli můžu trochu off-topic, v čem spočívá obchodní model Kossu, když v rámci záruky vyměňuje i sluchátka zjevně zničená uživatelem? Jasně, něco málo se za to platí, ale i tak moc nechápu jejich rentabilitu ... Na tu kvalitu, kterou člověk od Kossu dostane, mi ani nepřijdou moc drahá ...

Řekl bych, že žádný uživatel ta sluchátka asi nebude ničit úmyslně - to by mu zřejmě k ničemu nebylo.
Ale nedopatřením se samozřejmě zničit můžou... a třeba pro člověka, který je nosí někam do terénu (nebo je v manipulaci s takovými věcmi trochu prase a ví, že je prostě do půl roku rozšlápne nebo utrhne) může být Lifetime Warranty důvodem, proč dát Kossům přednost před stejně dobře hrajícími sluchátky jiné značky. Jo, po nějakých zkušenostech je to i můj případ.

Možná taky spoléhají na to, že někdo tu záruku vůbec neuplatní. Například mě se válely jedny totálně rozbité a stokrát amatérsky zaletované a poslepované Porta Pro na dně skříně přes deset let... jedno sluchátko už vlastně chybělo úplně. Až pak jsem si uvědomil, že si je můžu nechat vyměnit za nové.

Dejte pozor, odkud Kossy kupujete: někde bývají k mání o pár stovek levněji, ale ty obvykle nemají u sebe certifikát. Doživotní záruka se sice vztahuje i na ně, ale za každou opravu/výměnu bez certifikátu musíte zaplatit "manipulační poplatek" dvě kila.

Pockej, takhle to myslim neni... Certifikat neslouzi jako poukaz na vymenu zdarma. Ty dve kila zaplatis tak jako tak. Jedine starsi sluchatka, ktera mela na tom certifikatu napsanou jeste starsi cenu (tusim 150 CZK), ti opravi za tu starsi.