Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistý install windows 8.1 na Sony Vaio Fit 13a

Dobrý den

Dnes jsem na Vánoce dostal notebook/tablet Sony Vaio Fit 13a a chtěl jsem se zeptat jestli je možné přeinstalovat z nainstalovyných 8iček na 8.1ky
Počítač je plný zbytečného softwaru atd a také jsem si všiml, že na notebooku zabírají Win8 asi o 15GB víc, než 8.1 na mém stolním pc.
Touto reinstalací bych se chtěl rovněz vychnout online update z 8 na 8.1 o kterém jsem již slyšel mnoho nepěkných věcí (moc se mi nechce čekat 5 a více hodin, když si počítač mohu reinstalovat)
Nevíte jestli si touto reinstalací nerozhodím system popř. bude počítač fungovat, protože mimo ty nepotřebné aplikace atd se na disku nacházejí i různé drivery, ale ty mohu později doinstalovat, ne?

Děkuji za každou odpoveď

Já jsem instaloval čistý Win 8.1 na HP Pavilion G7 a problém jsem s tím neměl. Dodnes používám. Potom jsem si jen přes DriverBooster doinstaloval drivery které jsem potřeboval (webkamera, touchpad).

jednoduše řečeno: nijak. Pokud máš W8, tak licence platná pro instalátor je právě pro W8 a s instalačním médiem W8.1 fungovat nebude - resp. nebude provedena aktivace vůči klíči uloženému v UEFI.

Správný postup je:

1. provést update přes Windows Update (dobré je předtím spustit readiness test a/nebo SFC)
2. po upgrade zkontrolovat a případně nainstalovat aktualizované ovladače podporující W8.1 (typicky čipset a hlavně grafické karty nvidia/AMD)
3. Nakonec je vhodné provést vyčištění OS od starších updatů a SP (provádí jen a pouze se utilitou "Vyčištění disku" spusštěnou pod adminem, ničím jiným - žádná tunítka a čistítka)