Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískanie graf.karty

Zdravim.Tak mi včera konečne došla msi gtx 970 gaming 4g.Normálne som ju zapojil,potom som nainštaloval ovladače a normálne som hral hry.No po takých 4-5 hodin som počul niečo ako keby pískalo,tak som normálne dal dole bočnicu u bedni a tak som načúval uchom :D a mojím bystrím sluchom :D som zistil že to pískanie ide od grafickej karty.Neviete čo s tým?Lebo je to dosť neznesiteľné.

Ty 970 jsou zprasené a píská jich spousta. (cívky)

Pokud to je koupeno přes internet, můžeš to (do 14 dnů) vrátit bez udání důvodu. Potom buď můžeš zkusit jinej kus, nebo koupit radeona 290x.

Případně to můžeš reklamovat, ale o úspěšnosti bych si dovolil pochybovat...

Nebo se s tím šířit a hrát se sluchátky.

Zdá sa mi že je to z ventilátoru ale naozaj neviem dnes to pošlem z reklamovať snáď to z reklamujú na tej alze...Dik za rýchlu odpoveď.

Ale ešte ma niečo teraz napadlo niekde som to čítal že stačí zapnúť v-sync v hrách ževraj to pomáha ale neviem...

MSI nV 970 má tři možné nastavitelné režimy/max.výkon, herní a tichý.
Tak zkus všechny, návod máš v manuálu pro tu g.kartu.
Jinak ti prozradím, že všechny nové g.karty nějak více méně v různých režimech "piští".
Ovšem je to slyšet hlavně díky tomu, že chlazení/ventilátory je čím dále dokonalejší - tišší.
(pokud to je natolik intenzívní, kartu reklamuj)

Ale pokud řešíme to pískání co slyším u mé a dalších grafik, je slyšet tak z 10 cm, dál neslyším nic. Pokud zavřu bednu tak nic. To pískání se projevuje jenom pár sekund ve vysoké zátěži (3D Mark...). Ve hře neslyším vubec nic.
Tak to potom pískaly všechny karty co jsem měl.

A to slyším díky tomu, že mám tiché chlazení. Jinak to nemužu ani zaslechnout.

Tak napíšeš, že to dělají skoro všechny gtx 970, pak napíšeš, že ty od sapphire taky a pak se vymlouváš na "všeobecně". Nedává to smysl. Místo toho, abys prostě uznal svou neznalost a neřešil, snažíš se tady z toho vykrucovat jak malej kluk.

radsej porad doticnemu

Zkus si přečíst mou reakci na dotaz. Navrhl jsem mu 3 řešení už někdy včera. . Jak opravit cívku konkrétní karty prostě nevím, bohužel.