Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně výměny RAMky

Dobrý den, v mém PC mám 2x Zeppelin 1GB DDR2 800MHz/648 UL a chtěl bych se zeptat zda je mohu vyměnit za Zeppelin 2GB DDR2 800MHz/1288 UL. Přes PC se opravdu moc neorientuji a byl bych rád kdyby se našel někdo , kdo mi poradí a popřípadě vysvětlí proč ano/ne. Děkuji moc

Ano můžeš. Nemusíš se ani držet značky Zeppelin. Základní deska má dvě díry na paměti nebo čtyři ? Pokud by měla čtyři existuje ještě scénář přidat 2GB nebo 4GB ke stávajícím.
Je dobré vědět že
- starší windows (XP) nebo 32 bitové verze novějších neumí využít celé 4gb ale v závislosti na konfiguraci typicky 3-3,5gb ram
- po instalaci pamětí je dobré paměti otestovat programem memtest

Mám právě 2 sloty, proto je musím vyměnit. Kamarád mi říkal, že je práve musím držet stejného typu a rychlosti, ale frekvence se může lišit. Mám 32 bitový systém a vím, že plně 4GB nevyyužiji. Jinak díky moc za odpověd na ty 2GB Zeppelin mám dobrou nabídku, takže je asi vezmu.