Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtualní CD ma Zalman VE-300

Na základě zdejšího článku jsem si pořídil k "Ježíšku" externí disk Zalman VE-300. Po vložení HD se vytvořil na disku adresář _iso, do kterého jsem vložil příslušné iso soubory. Když ale přepnu externí disk do stavu D nebo O na displeji je 1stPartiition ve kterém nelze listovat a v PC je virtualní CD, kterou nelze otevřít. Prosím o pomoc, kde dělám chybu.

Zalman VE-300 mi bohuzial Jezisko nedoniesol. ale urcite si ho v kratkej dobe kupim. Takze skusenosti z praxe nemam, ale dovolim si spekulovat.

Na disk sa daju ukladat rozne _iso a daju sa pouzivat ako "instalacny disk".
Je tu az velka podobnost s (dnes uz zabudnutymi) USB U3
U3
USB flash U3 mali tiez skryty UDF partition (odkial sa startoval program), ktory nebol bezne viditelny a nedal sa ani zmazat.

Neviem ako je to pri Zalman VE-300, ale napada mi "konspiracna teoria", ze Zalman si nacita _iso prave pomocou "virtualní CD" na skrytom oddieli.

Hladal som u vyrobcu, aj u uja Gogola, aby som sa nastrapnil, ale nenasiel som nic.
Asi by som tazko neodporucoval zmazat tento partition, pre podobnost s U3, je asi tym co robi Zalmana vynimocnym.

Ale je to len moj nazor.

Tak se mně po usilovné snaze podařilo zprovoznit virtualní mechaniku na Zalman VE-300. Nevím jestli to je OK, ale disk jsem zformátoval v rámečku na exFat a pro iso soubory vytvořil adresář _Iso (s velkým I). Vytvořil jsem i virtuální USB, který je aktivní např. pro přehrává foto na TV. Možná, že tyto informace budou pro někoho užitečné.

Jinak přeji všem adminů a rádcům na tomto webu hodně pohody a spokojenosti v nastávajícím roce 2015.

Ivkud

Díky za přání i za info. Nevím, jak to všichni děláte, ale já jsem s tímto boxíkem nijak nebojoval - formát disku na NTFS (v rámečku), vytvoření složky, nakopírování ISO. Pravda, nepoužívám "mixed" (hybrid) mode, ale jinak funguje tak, jak výrobce chtěl.