Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stoupání teploty grafické karty cca co 5 sekund

Zdravím, mám počítač 3 roky, poslední 2 roky hučí víc než obvykle a včera a dneska začal hučet a vrčet a všechno, včera se mi po hodině provozu vypl stylem počítač svítí ale všechno se vypne (bezpečnostní vypnutí) --> programem SpeedFan jsem zjistil že se mi zvedá teplota po zapnutí PC co 5-8 sekund o 1°C od 30 do cca 100°C na Grafické kartě. (pak se to vypne, při režimu spánku to zas schladne a pak můžu zas dělat chvíli)

Počítač jsem vyčistil od prachu kde to šlo, jsem amatér, vymontoval jsem větrák (nejvíc co jsem kdy do PC šťoural) od kterého to hučení jde (po hodině studování na netu je to asi větrák přilepený teplovodivou pastou - možná je stará a je třeba nová - k té grafické kartě) a vysál jsem prach i z něho. Karta se ale dál přehřívá. Prosím o radu, jak to vyřešit. Děkuji

PC -->
Grafika Nvidia Geforce GT230 1536 MB
CPU Intel Quad core Q8400 4CPU (pak ještě nějaký druhý Intel Pentium III Xeon 2666 MHZ (9x296) - to ukazuje Everest)
HP pro 3120 MiniTower
Ram 4 GB
OS Windows XP

tu pastu môžeš skúsiť ale nezaručujem ti úspech, radeji bych kúpil novej výfuk nebo celú kartu (typujem že ak 2 roky bola pečená, tak jej životnosť a funkčnosť je takmer 0 a myslím že čo skoro sa dočkáš udiarne.

jo chystám se nainstalovat win7 32bit (ne 64bit protože by žral víc ram, když mám 4gb jenom), mám staženo, klíče atd, ale otázka je, jestli ten PC (potažmo grafická karta) bude ještě pracovat
takže mám vyměnit pastu na cpu - ? nevím, zjistím, a na gpu tzn když odšroubuju větrák tak to mezi větrákem a gpu je ta pasta tak to oddělám a dám tam novou, jo?

Ved ked mas 4 GB RAM tak si tam daj kludne 64 bit Windows ! To budes mat fajn neboj sa.
A ano Vymen pastu na CPU aj Grafickej karte ked uz budes menit ale nezabudni tu staru vycistit TECHNICKYM BENZINOM a to iste sprav aj na Grafickej karte ked opatrne odmontujes chladic tak rovnako postupuj ako pri tom CPU a hlavne opatrne aby ti ta pasta nesla inam !
A nedavaj jej moc vela len tolko aby zakrila celu tu lesklu plochu na CPU aj GPU.