Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios hdd vidí, Xp ne

Zdravím, pořídila sem nový hdd wd10ezex 1TB, ale nemůžu přinutit Xp aby mi ho zinicializoval. Ke správci disků se nemohu dostat, píše to že propojení serveru selhalo.V PC mám ještě jeden WD 120gb a ani na něj se nemohu podivat (normálně funguje, ale nepodívám se na něj do Správce disků -háže chybu), protože mi prostě správce disků nejede, služby co potřebuje mám zapnuté, četla jsem něco o změně jména PC, který sem nedávno udělala, nevím jak to s tím souvisí. Bez toho správce je disk nepoužitelný, protože pokud vím , jen tam mu mohu přiat diskovou jednotku a poté v tento počítač zformátovat. Dík za rady a krásné svátky.

A v protokolu událostí je chyba -
Typ události: Chyba
Zdroj události: DCOM
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 10010
Datum: 25.12.2014
Čas: 19:44:48
Uživatel: COMP-F064ECAE85\Já
Počítač: COMP-F064ECAE85
Popis:
Server {4FB6BB00-3347-11D0-B40A-00AA005FF586} se v daném časovém limitu neregistroval u služby DCOM.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na events.asp.

Nevím jak se to povedlo, ale mrkla sem do toho BIOSU, nastavila, zkusila sem vyměnit SATA kabel a dát do jinýho portu, a XP mi hlasí nový HW, takže bezva, jak ale mám prosím pomoci toho programu naformátovat disk k použití? Je to wipe disk? Díky