Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařizeni a jenotky

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Koupil sem si nový notebook a jsou vněm dva disky OS Install C 571GB a Data D 340GB,ale na disk Data se nic neuklada,je prazdny,poradil by mě prosim někdo jak ho mam sprovoznit?Předem všem dekuji za rady a pomoc.Přeju Vam všem hezky den.

V tom počítači je fyzicky jen jeden disk o kapacitě 1TB, je pouze rozdělen SW na dva. Přijde mi docela nelogicky rozdělen, protože na DATA se vždy dává víc místa než na systém.
Jinak se to používá úplně stejně jako třeba Flash disk, prostě si tam kopíruješ soubory a pak s nimi můžeš pracovat, výhoda je v tom, že to složitě nemusíš hledat třeba v Program Files a podobných složkách.

normální je, že co se instaluje (systém, aplikace) patří na c:
tvoje data (dokumenty office, fotky, filmy, mp3) patří výhradně na d: - v žádných knihovnách, dokumentech a na ploše to nemá co dělat. dokonce odkaz "dokumenty" jde přesměrovat na d:
máš nesmyslně rozdělený disk, normálnější poměr by vycházel 100gb c: a zbytek d: -> důvod: systém na c: je vzájemně provázaný přes registry, má smysl ho celý zálohovat do image-souboru. do zálohy windows žádné filmy nepatří.
bezcenné kradené hry, které se stejně smažou, patří na mars. (mi opravdu hlava nebere, jak si může už 15leté děcko pořád ještě hrát - to už ta civilizace tak zdegenerovala?)

----
pod čarou ovšem josephův příspěvek zaslouží :beer: