Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového procesoru, grafické karty a základové desky.

Dobrý den,
potřeboval bych prosím poradit, s výběrem komponentů, mám zatím vybraný procesor, který si myslím, že je uspokojivý a bude mi stačit.
Mám vybraný tento procesor: intel-core-i5-4460
Dál bych chtěl pomoct s nějakou grafickou kartou, mám vybrané dvě, ale nevím která by byla lepší, nebo mi můžete nějakou jinou doporučit, mám vybrané tyto grafické karty:
http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-270-gaming -2g/
http://graficke-karty.heureka.cz/msi-n750ti-tf-2gd 5-oc-gaming/
Jako poslední bych potřeboval základovou desku, tam nevím, kterou si koupit, potřeboval bych tam sata 6gb/s a usb 3.0, nejlépe do ceny 2500kč.
doma už mám 8gb ram DDR3 1600MhZ a 400W Zdroj. PC bych chtěl abych utáhl novější hry, třeba FarCry 4.
Děkuji za rady.

Vybraný procesor (84W) + 270 (150W) = 234W TDP + 100W (zbytek + rezerva) = 334W, zdroj by měl mít 360W
Zdroj by tedy stačit měl.

Procesor - proč ne.
S deskou taky žádný problém nevidím.

Možná by to vyšlo levněji s procesorem AMD FX (něco s TDP 95W).

Ještě bych měl jeden dotaz, když má základní deska, tu co jsem posílal napájení CPU 8 pin konektorem, mohl bych použit tuto redukci z 4 pin https://www.tsbohemia.cz/redukce-napajeni-8-pin-f- zdroj-na-p4-4pin-m_d101350.html?fulltextword=8%20p in Protože já mam sice 2x 4pin na cpu, ale jak mám zdroj dole, tak to nedošáhne až nahoru, došáhne to jen když povolím zdroj, tak jestli by to šlo.