Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD nebo HDD

Dobrý den.Začal se mi sekat Pc ,tak jsem se podíval na procesy a výkon a Procesor + Ramky jely kolem 30% a HDD jel na 90% až 100% a to jel jen internet.Pak jsem se ptal kamaráda a on mi pověděl že prý to je tím že ten můj HDD má malou vyrovnávací paměť 16MB.Tak se ted rozhoduji jestli je lepší koupit SSD disk a ten pomalý si nechat na data a ,nebo koupit HDD na systém i data.
Děkuji za případné rady...

SSD - http://www.tsbohemia.cz/kingston-ssd-disk-120gb-hy perx-fury_d195246.html

HDD - http://www.tsbohemia.cz/wd-blue-1tb-wd10ezex-_d148 366.html

Otazka jeste je k cemu to PC vyuzivas, evidentne to neni herni comp, takze jeden duvod pro SSD pada. Vzhledem k 8GB RAM bych si tipl, ze pujde o nejakou pracovni stanici predevsim na 2D grafiku, pak by se o SSD dalo uvazovat, ikdyz s nejakym vysokym narustem vykonosti bych nepocital, stejne budes data loadovat asi predevsim z HDD a zrychleni s SSD pocitis hlavne pri startu OS, doufam, ze tam mas Windows 7 nebo vyssi.

Me vydrzel jeden disk HDD tyden, pak sel na reklamaci, ted jeden WD Velociraptor 7 mesicu, jeden WD Black 4 roky, ale mam i kousky, ktere funguji uz 15 let. Nicmene aktualni situace je takova, ze si muzes koupit WD a Seagate, oboji podobna kvalita a pokud nemas smulu, tak to vydrzi opravdu dlouho. Naopak SSD vyrabi docela velke mnozstvi firem a kvalita hodne kolisa, muzes narazit na uplne smejdy nebo na drzaky, protoze se doporucuje to, co je jakztakz proverene, tedy Samsung, Crucial, Intel. U noname se nediv, ze rok je tak maximum co to da.