Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravím, tak jsem se rozhodl po dlouhé době upgradovat PC, protože už si říkám, že to, co mám ted začíná být obstarožní.

Mám tu - desku ASUS M5A97
- CPU Phenom II X4 840
- GPU Sapphire HD7850 2GB
- WD Black
- 8GB RAM 1600 Corsair

Moje otázka zní, zda-li to bude znát, když koupím AMD FX6350 + WD Velociraptor 250GB http://www.czc.cz/wd-velociraptor-hh-250gb/107401/ produkt
Co třeba ve hrách? Mám pocit, že můj CPU už byl za zenitem když jsem ho pořizoval a nové hry se prostě škubaj, ikdyž ta 7850 zase není tak hrozná.

Jinak - PC používám převážně na FL Studio, semtam střih videa a nějaká ta hra - žádné 4k se nekoná, mám klasický FullHD monitor.

Rozumím, také jsem o tom přemýšlel, ale v dobách, co jsem se o hardware zajímal byly SSDčka nespolehlivý a pokud se na tom provozoval systém, tak nestabilní, proto jsem chtěl klasickou plotnovou věc. Slyšel jsem o SSD, že je tam omezený počet zápisů. Jak to tedy prosím je? Vzhledem k tomu, že při práci s hudbou se ukládá na disk velké množství malých souborů, tak bych ho nerad za rok měnil, ale jak říkám, třeba už je to dnes jinak - nevím, proto se ptám. Děkuji za vysvětlení!

Práce s hudbou je přece ideální pro mix použití disků - program na SSD, data na datovém WD Black co už máš, audio je relativně malé a plotňák to "dá" s prstem v nose. Mimochodem, např. Samsung EVO by neměl se zápisem mít zásadnější problémy, při kapacitě 250GB už je buněk dost na to, aby se wearlevelovaly dostatečně pomalu.