Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opravda nadměrné přehřívání notebooku

Zdravím Vás dnes znovu,
mám na vás znovu dotaz: Co všechno může ovlivnit teplotu notebooku? Můj notebook se přehřívá očividně víc než by měl, i když mám chladící podložku. Ta má ale jen jeden větrák, který je navíc uprostřed.
Když odpojím notebook z napájení, chvilku se přestane přehřívat, ale jinak je horký i při běžném psaní...

V podstate cokoliv. Treba kdyz ho postavis na zapnuty sporak ...
Cpu, grafika, netocici se vnitrni vetrak, ucpane prudychy vetrani (vstupni, vystupni, vnitrni ...), (polo)zkrat na desce ci u baterky, spatna konstrukce ....

Pokud neuvedes typ, tezko neco vymyslet. Proste ho otevri, spust a mer (teplomerem, rukou), co se zahriva nejdriv a nejvic ...

základem prehrívani je bordel usazen na vstupu reber od vetráku, nelze to nijak vyčistit, než rozebrat,

obvykle je od vetráku ke rebrúm zvrchu i zespodu nalepená páska, odpojit vetrák, odšroubovat vetrák, odlepit pásku, vyjmout vetrák, pinzetou vyjmout hrubej bordel, tenkým drátkem obaleným na konci jemnou tkaninou projít mezery mezi žebry, profoukat vzduchem, všechno zpátky, hotovo, dle typu notebooku 10-60 minut práce

náhražky jako profoukat vzduchem zvenku jsou neúčinné nebo účinné jenom částečne, vše záleži od času po jaký se shromažduje bordel a také od jeho charakteru, na prach to účinkuje, no jak je tam moc vlasú, vláken, bez rozebráni to nejde

existují lidé u kterých pokus o rozebráni notebooku značí likvidaci notebooku

.... :puff:

Tyhle notebooky neměly moc dobré chlazení - vždycky "hřály" trochu víc (zřejmě daň za kompaktní rozměry) a bylo je tak třeba čistit častěji. Na druhou stranu - pokud je ten problém znatelně větší při nabíjení, co tak zkusit odpojit baterku, jestli se to nezlepší?

U notebooku SpeedFan je nespolehlivý nástroj, nekde funguje nekde né

Problémy s prehrívanim žádny software nevyreší, jediná pomoc je vyčistit + prípadne prehlídnout stav teplovodivé hmoty mezi procesorem a heatpipe

Rozmohl se obrovský nešvar, výrobci místo kvalitní teplovodivé pasty/vazeliny která se má/musí nanášet v tenké vrstve a vyžaduje precízni, opatrnou montáž chladíciho systému, nanášejí na procesor nejakou hmotu konzistence žvýkací gumy v tloušťce cca 1-1,5 mm která ale umožňuje rychlou montáž, nehrozí poškození procesoru pri drobné chybe behem montáže chlazení, časem však tato hmota stvrdne a nadobude vlastnosti stavebního lepidla.

diit.cz/blog/sefiku-nejak-to-blbne-aneb-vetsina-ch ladicu-se-jednou-zanese

Výrobcúm to nevadí, práve naopak, pomalá stráta schopnosti chlazení je vynikajíci vlastnost výrobkú. Prehrátej notebook je náchylný na poškození jiných komponet, co skončí nefunkčností notebooku, jeho vyhozením a zakoupením nového notebooku. Co jiné si múže výrobce prát

.... :puff:

Dřív jsem si toho nevšimla, odmontovala jsem jen kryt, čímž jsem se nedostala k větráku samotnému. Včera jsem se do toho pustila.
Ano, teplovodivá pasta je ve formě žvýkačky. I když ta by možná to teplo odváděla lépe. Jinak jsem vyčistila prach a namazala větrák. Nevím, zda je to tak správně, ale na povrch je notebook dlouhodobě studený, větrák funguje jako nikdy, jen SpeedFan stále hlásí vysoká čísla. Možná tomu chybí jen ta nová teplovodivá pasta, do které se hodlám časem pustit také.

Radeji driv, nez pozdeji, pokud ti ten chladic nebude odvadet teplo z CPU, tak bude NB studeny, CPU prehrate, system bude nahodne padat a mozna to CPU i casem znicis.

Teplovodivou pastu koupis v kazdem pocitacovem kramu, nestoji moc a pokud jde o jednoduche domaci pouziti, tak das malou kapku na procak, co byla ta zvykacka, prilozis chladic, nekolikrat zakrouzis, az se to rozpatla po (skoro) cele plose, znova das k sobe, parkrat zakrouzis a bez otevirani usadis do patice. Prace na par minut, otevreni NB a vyndani CPU ti zabere vic casu a je slozitejsi nez aplikace pasty.

nic nekroužíš, nic nerozpatlávaš, to není sterka na zdi

malinko pasty na povrch procesoru, pak ustrižkem plastu napr. ustriženém z neplatné platební karty rozetreš v co nejtenší vrstve rovnomerne po povrchu, položíš chladič, chytneš jeden šroubek na jednu otočku, pak druhej, to by už mel být chladič na míste kde má být a má pritom vúli v pohybu cca 0.5-1 mm, jemne pritiskneš chladič, mel by zústat jako prilepenej, chytneš zbylé šroubky ale bez síly a pak na kríž postupne utáhneš šroubky, samozrejme primerenou silou, žádne násili

..... :puff: