Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nespustí s GTX 690, s dvěma jinýma graf. k. funguje

Ahoj, mám následující problém:
PC mi normálně funguje s AMD Radeon HD 7950 a R9 290. Ale jakmile zapojím GTX 690, tak se PC nespustí, ani se neroztočí ventilátory, prostě nic. Ještě zajímavější je, že když zapojím tu GTX 690 a nezapojím napájení, tak se ventilátory roztočí, ale na monitoru se logicky nic nezobrazuje, protože grafika nemá napájení. Taky jsem si všiml, že když mám zapojenou tu GTX 690 i s napájením, tak po stisknutí power tlačítka se ze zdroje ozývá velice slabě jakoby zvuk startování (jak když startuje motor např. auta) a zakončí se to jiným trošku hlasitějším zvukem, chviličku je pauza a pak se to opakuje. Toto je v řádu milisekund.
Tu GTX 690 jsem v tom samém počítači měl zapojenou již dříve, ale fungovala bez problémů. Žádné SW nebo HW změny jsem nedělal od té doby.
Clear CMOS přímo na desce jsem zkoušel, vyndání baterky, zapnutí s odpojeným HDD... vše bez výsledku.
Sestava: i5 3570k, asus maximus v formula, 2x 4gb crucial ballistix tactical 1866 mhz, WD Blue 1TB, Seasonic 550W Gold, OS Win 8.1
Děkuji všem za rady, nápady...

a jak je možné, že mi to předtím fungovalo? i far cry 4 jsem hrál asi hodinu
na 12V větvi má ten zdroj 45A
mám koupenej měřák a vím, že při hraní toho far cry 4 brala celá sestava něco málo pod 400W

Jistě ta naměřená spotřeba odpovídá zhruba procesoru + jedné nV 690, ale ne už dvěma.
Na to ten zdroj stačí a taky nezapomeň, že v té hře to rozhodně není vytížené na max., na to jsou zátěžová testy třeba 3D Marky.
(jo ještě, zdroj největší záful dostane právě při startu)

však já tu 690 mám jen jednu, nevím, dke jsi přišel na to, že mám dvě
já 3d marky nehraju, stačí, že to drží ve hrách
nehodlám tu karta na tomto zdroji provozovat, provozoval jsem ji s výkonnějším zdrojem, ale ten už nemám
teď jen potřebuji ukázat funkčnost při prodeji, ale nastal mnou popisovaný problém
zkusím to ještě párkrát
ale fakt mi to nejde do hlavy, předtím jsem ji zapnul na tomto zdroji několikrát a teď to nejde vůbec
to, že dostane největší záhul právě při startu jsem také nevěděl

Tak ten zdroj sa divim ze stym zdrojom si vobec zapol PC ked si tam mal tu GTX 690 predtym !
Na hentake monstrum sa odporuca aspon 700 WAT nech tam je rezerva.
Skus tu GTX 690 zapojit u kamarata co ma 600 a viac watovy zdroj a uvidis ze jemu to pojde bez problemov a ak nie tak je neako poskodena HW.

Všechny současné jednočipové g.karty jsou až do 300 TDP, nu a na takovou sestavu stačí kvalitní 550 W zdroj třeba Season řady G.
(sestava/y mají celkovou spotřebu do 450W a to jenom v zátěž.testech, samozřejmě jde o karty a procesory v základ továrním nastavení)
Takže tvoje závěry akorát znamenají tvoji neznalost.

sice je dvojčipová, ale kdyby ty jsi uměl hledat na netu, tak najdeš, že 460-480W bere možná celá těžce přetaktovaná sestava na platformě LGA 2011
já jsem s mou sestavou měl do 400W (a to mám procesor přetaktovaný na 4,4 ghz)
jinak ten zdroj je G řady - gold certifikace 550W

novej monitor 27" s rozlišením 2560x1440
2 GB co má GTX 690 už nestačí
koupí r9 290 a prodejem gtx 690 jsem ještě vydělal
r9 290 míň žere, má dostatek paměti a je tedy výkonnější
zítra si dojede zájemce se silnějším zdrojem vyzkoušet, pokud nepofacha, tak se prodej odloží a grafika půjde na reklamaci