Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nabootovat z USB (spolehlivě použitého v minulosti)

Dobrý den,

mám stařičký Acer 3820TG (bez mechaniky) upgradovaný na SSD disk kde mi do dnešního dne spolehlivě fungoval Windows 8.1, který jsem do počítače dostal (již několikrát) skrze bootovatelný flash disk.

Dnes mi z ničeho nic "zhasnul" a poté už se nenabootoval, vyskytla se mi namísto spuštění hláška s se smajlíkem ":(" a problémem s PC. PC se restartuje a toto se děje stále dokola (smyčka).

Při vložení této bootovací flashky se nic neděje, USB flash mi na jiném PC funguje + BIOS je nastaven taky správně (je ponechán v tom stavu, v kterém jsem z flash disku instaloval Win 8.1).

Děkuji za jakoukoli radu.

Ještě doplním že se počítač chová jakoby tam flash disk vůbec nebyl (ani při volbě F12 a manuálně vybraného USD HDD) a snaží se nejspíš nabootovat z HDD. Zmiňovaná smyčka tedy stále probíhá.

Zkusil jsem všechny USB porty, dnes jsem vykuchal HDD a zkusil nabootovat pouze z flashky.
Zjistil jsem že počítač z ní nejspíš nabootovat dokáže, ale po několika sekundách co se zobrazuje logo Win to vždycky zhavaruje. Takže nevím jaká část PC je vadná.

Nasadil jsem starý HDD a ten funguje, problém bude pravděpodobně v boot sectoru. To ale pořád nevysvětluje to, proč mi nejde bootovat z USB.

Ramky budou pravděpodobně v pohodě, při POSTU mi nevyskočí žádná zvuková hláška, ani pozdeji v systemu - chyba na adrese.