Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabel pre router...

Caute, chcem sa spytat ako zapojit koncovky pre kabel do routera. Ide o to, ze tento router nema zdierku pre klasicku telef. koncovku, ale cisto len pre WAN, preto potrebujem na jeden koniec nacvaknut klasicku telef. koncovku a na druhy ethernetovsku a ide mi to, ze ked budem robit tu ethernetovsku, tam je 8 pinov, telef. kabel ma 4 droty, tak ich mam umiestnit hned zprava, ci zlava, ci do stredu tej koncovky? a este ci sa pri tomto telef. kabli tiez rozlisuju farby, ci ide len o to, aby boli na jednej aj druhej strane v rovnakom poradi? dakujem!

hlavně tam nestrkej telefonní vedení, jinak ten ethernet můžeš odpálit.

koupil sis "jen" router, nikoliv DSL router. Co nyní potřebuješ, je DSLrouter, stačí jednoportový. Z něj už půjde ethernet a ten si můžše zastrčit do svého routeru.

Doručuju např. Asus AM602 nebo Zyxel Prestige 650-R

když to ale spočítáš, tak v případě, že už router máš, je "zracená investice" rovna ceně nového DSL routeru a "odloženého" již nakoupeného routeru. Ten Zyxel 650R se dá pořídit okolo 1000Kč v nedotované ceně...

Nehledě na nezávislost takového řešení.

edit: a nehledě na schopnosti toho jeho Itian routeru. Já mám doma taky jednoportový Asus DSL router a za ním v bridgi (kvůli věřejné IP adrese) Asus Wl-500...